Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. júla 2009

Polícia nepotvrdila, že Jacksonovu smrť vyšetruje ako vražduLosangeleská polícia nepotvrdila, že smrť amerického speváka Michaela Jacksona vyšetruje ako vraždu. "Je to vyšetrovanie úmrtia, stále vyšetrovanie, ktoré pokračuje ako vyšetrovanie smrti, to je ...Zdieľať
BRATISLAVA 16. júla (WEBNOVINY) - Losangeleská polícia nepotvrdila, že smrť amerického speváka Michaela Jacksona vyšetruje ako vraždu. "Je to vyšetrovanie úmrtia, stále vyšetrovanie, ktoré pokračuje ako vyšetrovanie smrti, to je jediná vec, ktorú môžeme povedať," vyjadrila sa pre AFP policajná hovorkyňa Amanda Betat. O tom, že polícia prešetruje úmrtie ako vraždu a zameriava sa na Jacksonovho osobného lekára Conrada Murraya, informovala v stredu webová stránka TMZ.com s odvolaním sa na "niekoľko" policajných zdrojov. Podľa TMZ.com, dôkazy poukazujú na isté anestetikum ako "primárnu príčinu úmrtia". Ako ďalej uviedla, v Jacksonovej losangeleskej prenajatej vile, kde žil tesne pred smrťou, našli údajne spomínaný liek, používaný pred operáciami, stojan na infúzie a kyslíkový stan. Vo štvrtok zverejnila informácie, podľa ktorých Murray sám dobrovoľne poskytol polícii vyhlásenie. Podľa TMZ.com obsahuje "usvedčujúce údaje o jeho účasti" na úmrtí.


Polícia sa v súvislosti so smrťou Kráľa popu zaujíma o viacerých lekárov. Ako v stredu povedal pre agentúru Reuters kalifornský generálny prokurátor Jerry Brown, jeho úrad vedie zoznam niekoľkých mien lekárov a potenciálnych falošných mien prostredníctvom svojej databázy predpisov liekov s cieľom pomôcť polícii pri vyšetrovaní. "Našli sme niekoľko vecí, ale ešte je priskoro" na poskytnutie detailov, vyjadril sa. Brownov úrad monitoruje každú obchodnú transakciu s liekmi pomocou databázy obsahujúcej každého lekára, pacienta, liek a jeho množstvo. Podľa neho, nálezy by mohli poukázať na to, že boli použité lieky "v množstve a s vlastnosťami, ktoré sú v kombinácii smrteľné". K tomu, či bude polícia Jacksonovu smrť vyšetrovať ako vraždu alebo zabitie, sa odmietol vyjadriť.

Michael Jackson, jeden z najpopulárnejších umelcov na svete, zomrel 25. júna vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca.

SITA_AFP_Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Jacksonovu smrť vyšetrujú ako vraždu (15. 7. 2009)
 Jacksonova dcéra Paris píše každý deň otcovi listy (14. 7. 2009)
 Michael nebol pripravený na comeback, tvrdí jeho otec (14. 7. 2009)
 Náklady na rozlúčku s Jacksonom rozdeľujú Kaliforniu (12. 7. 2009)
 Jacksona podľa jeho sestry La Toye zavraždili (12. 7. 2009)
 Tisícky fanúšikov vzdali hold Kráľovi popu v jeho rodnom meste (11. 7. 2009)
 Michael Jackson dočasne odpočíva v krypte Berryho Gordyho (10. 7. 2009)
 Rozlúčka s Jacksonom stála Los Angeles 1,4 milióna dolárov (9. 7. 2009)nasledujúci článok >>
Slovenský orloj sa slávnostne otvorí počas Osláv zvrchovanosti v Starej Bystrici
<< predchádzajúci článok
Chyby v CV môžu potenciálneho zamestnávateľa úplne odradiť

Polícia nepotvrdila, že Jacksonovu smrť vyšetruje ako vraždu - diskusné fórum čitateľov