Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

28. júna 2022

Polícia si pred začiatkom Tour de France posvietila na tím Bahrain Victorious, prehľadala domovy jazdcov a zamestnancovKrátko pred odchodom na prestížne cyklistické podujatie Tour de France polícia prehľadala domovy pretekárov a zamestnancov tímu Bahrain Victorious. Informovala o tom spomenutá cyklistická stajňa, ...Zdieľať
bahrain victorious 676x451 28.6.2022 (Webnoviny.sk) - Krátko pred odchodom na prestížne cyklistické podujatie Tour de France polícia prehľadala domovy pretekárov a zamestnancov tímu Bahrain Victorious.


Informovala o tom spomenutá cyklistická stajňa, pričom uviedla, že má pocit, že načasovanie domových prehliadok bolo "zamerané na úmyselné poškodenie reputácie zoskupenia".

Vyšetrovanie dopingu


V tíme Bahrain Victorious sa počas minuloročnej Tour de France uskutočnila razia francúzskej polície v rámci vyšetrovania dopingu.

Prokurátor v Marseille zodpovedný za prípad vtedy uviedol, že bolo začaté predbežné vyšetrovanie zamerané na členov tejto stajne v dôsledku získania, prepravy, držby či aplikovania látok a metód, ktoré nesú známky zakázaného postupu pre športovcov bez lekárskeho zdôvodnenia.

Poškodí sa reputácia značky


Tím podotkol, že toto vyšetrovanie neprinieslo žiadne výsledky, ale "pokračuje tesne pred začiatkom najdôležitejších cyklistických pretekov Tour de France a poškodzuje reputáciu jednotlivcov a značky Bahrain Victorious".

Tohtoročná edícia "starej dámy" sa začne v piatok 1. júla a potrvá do nedele 24. júla. Úvodné tri etapy sa uskutočnia v Dánsku. Lídrami tímu Bahrain Victorious budú Jack Haig a Damiano Caruso. V tíme budú aj Kamil Gradek, Matej Mohorič, Luis León Sánchez, Dylan Teuns, Jan Tratnik a Fred Wright.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia si pred začiatkom Tour de France posvietila na tím Bahrain Victorious, prehľadala domovy jazdcov a zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Swiateková má za sebou ďalší triumf, Chorvátke Fettovej uštedrila v 1. kole Wimbledonu „kanára“
<< predchádzajúci článok
Burrageová prerušila zápas na Wimbledone a balíčkom cukríkov ratovala podávača loptičiek