Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. septembra 2021

Polícia stále vyšetruje veľký požiar spred dvoch rokov v Trnave, firma ani nezaplatila pokutu


Tagy: požiar

Polícia aj dva roky od vypuknutia veľkého požiaru chemických látok v priemyselnej časti Trnavy pokračuje vo vyšetrovaní tohto prípadu. Krajský vyšetrovateľ podľa trnavskej policajnej hovorkyne ...Zdieľať
dsc_0966 676x449 26.9.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia aj dva roky od vypuknutia veľkého požiaru chemických látok v priemyselnej časti Trnavy pokračuje vo vyšetrovaní tohto prípadu.


Krajský vyšetrovateľ podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej stále vykonáva rozsiahle procesné úkony, zabezpečuje potrebné dôkazy a postupne sumarizuje závery znalcov.

Firmu riešia aj exekútori


Slovenská inšpekcia životného prostredia bola rýchlejšia a už v júni minulého roku udelila spoločnosti, ktorá chemické látky bez potrebných povolení v areáli bývalého podniku TAZ skladovala, pokutu 160-tisíc eur za mimoriadne zhoršenie kvality vôd. Spoločnosť z Leopoldova však pokutu dodnes nezaplatila.


„Vzhľadom k tomu, že spoločnosť ani na výzvu Environmentálneho fondu pokutu neuhradila, pristúpil fond k exekučnému vymáhaniu pohľadávky. K dnešnému dňu sa nepodarilo vymôcť žiadne finančné prostriedky,“ informovala agentúru SITA manažérka komunikácie Envirofondu Michaela Kroková.

Podľa informácií Exekútorského úradu v Galante je voči spoločnosti z Leopoldova vedených aj ďalších 11 exekučných konaní.

Nad Trnavou sa vznášal dym


Obrovský požiar skladu bazénovej a dezinfekčnej chémie v priemyselnej časti Trnavy vypukol 25. septembra 2019. Na jeho likvidácii sa podieľalo približne 160 profesionálnych a dobrovoľných hasičov.

Železobetónová hala s uskladnenou chémiou sa v dôsledku sálavého tepla zrútila. Nad Trnavou a v okolí sa vznášal niekoľko hodín hustý čierny dym. Polícia ľudí vyzývala, aby si pozatvárali okná a podľa možností sa nepohybovali vonku.

Kontrolné chemické laboratórium z Nitry látky, ktoré by mohli poškodiť zdravie ľudí, vtedy v ovzduší nenameralo.


Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia stále vyšetruje veľký požiar spred dvoch rokov v Trnave, firma ani nezaplatila pokutu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: požiar
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kauza miliónových televíznych zmeniek pokračuje. Predloží obžalovaný podnikateľ Agh dôkaz od tajných?
<< predchádzajúci článok
Znečistenie ovzdušia je ešte nebezpečnejšie, než sa predpokladalo, varuje WHO. Každý rok zabíja milióny ľudí

Polícia stále vyšetruje veľký požiar spred dvoch rokov v Trnave, firma ani nezaplatila pokutu - diskusné fórum čitateľov