Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. januára 2020

Políciu musia riadiť len funkcionári, podľa Gála je sieť Kočnerových kontaktov neakceptovateľnáVplyv na políciu by mali mať iba funkcionári, ktorí sú zodpovední za jej riadenie. Povedal to po rokovaní vlády minister spravodlivosti Gábor Gál. Podľa neho je sieť ...Zdieľať
img_3032_copy 676x451 15.1.2020 (Webnoviny.sk) - Vplyv na políciu by mali mať iba funkcionári, ktorí sú zodpovední za jej riadenie. Povedal to po rokovaní vlády minister spravodlivosti Gábor Gál. Podľa neho je sieť kontaktov, ktorú odkryla komunikácia Mariana K. počas vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka, neakceptovateľná.

Pýtali sa na vedenie strany Smer-SD


Novinári sa šéfa rezortu pýtali aj na vedenie strany Smer-SD, ktoré spomínal vo svojej výpovedi pred súdom sprostredkovateľ vraždy Kuciaka Zoltán Andruskó. Gál reagoval iba tým, že ide o otázky na najväčšiu vládnu stranu.

Dodal, že políciu musia riadiť iba jej funkcionári. „Na políciu by nemal mať vplyv nikto iný, iba funkcionári, ktorí sú za jej riadenie zodpovední. Ak chce niekto ovplyvňovať činnosť polície vo svojej prospech, je to nezákonné a je to zneužitie právomoci verejného činiteľa," povedal.

Bál sa prísť na políciu


Andruskó vo svojej utorňajšej výpovedi povedal, že po vražde novinára mal obavu prísť na políciu, pretože vedel o vplyvných kontaktoch Mariana K.

Spomenul aj bývalé vedenie policajného zboru. Gál očakáva, že aj tieto prípady budú vyšetrené. „Keď sa polícia dozvie o nových skutočnostiach, má povinnosť zo zákona konať ex offo,“ doplnil minister.


Zdroj: Webnoviny.sk - Políciu musia riadiť len funkcionári, podľa Gála je sieť Kočnerových kontaktov neakceptovateľná © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pozor na podvodníkov, ktorí využívajú „sociálne inžinierstvo“. Polícia priblížila odstrašujúce prípady
<< predchádzajúci článok
Britský veľvyslanec opustil Teherán po tom, ako ho zatkli. Plánuje však svoj návrat

Políciu musia riadiť len funkcionári, podľa Gála je sieť Kočnerových kontaktov neakceptovateľná - diskusné fórum čitateľov