Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. januára 2020

Britský veľvyslanec opustil Teherán po tom, ako ho zatkli. Plánuje však svoj návratBritský veľvyslanec v Teheráne Robert Macaire opustil Irán. Informovala o tom v stredu štátna tlačová agentúra IRNA, podľa ktorej sa tak stalo po bližšie nešpecifikovanom "predchádzajúcom ...Zdieľať
15.1.2020 (Webnoviny.sk) - Britský veľvyslanec v Teheráne Robert Macaire opustil Irán. Informovala o tom v stredu štátna tlačová agentúra IRNA, podľa ktorej sa tak stalo po bližšie nešpecifikovanom "predchádzajúcom upozornení".


Britské ministerstvo zahraničia však trvá na tom, že veľvyslancova cesta do Londýna je "rutinná, pracovná ako zvyčajne" a bola naplánovaná ešte pred jeho zatknutím v Teheráne. Ministerstvo tiež uviedlo, že sa plánuje do Iránu vrátiť.

Macaira zadržali v sobotu po tom, čo sa v Teheráne zúčastnil na sviečkovej spomienke za obete zostreleného ukrajinského lietadla. Vigília sa rýchlo zmenila na protivládny protest a Macaire krátko nato odišiel. Polícia ho však následne zatkla a krátko zadržiavala.


Zdroj: Webnoviny.sk - Britský veľvyslanec opustil Teherán po tom, ako ho zatkli. Plánuje však svoj návrat © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Políciu musia riadiť len funkcionári, podľa Gála je sieť Kočnerových kontaktov neakceptovateľná
<< predchádzajúci článok
Kyberútoky sú najväčšou hrozbou pre firmy, výkupné sa môže vyšplhať až k miliónom dolárov

Britský veľvyslanec opustil Teherán po tom, ako ho zatkli. Plánuje však svoj návrat - diskusné fórum čitateľov