Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. októbra 2021

S Bidenom má dobré pracovné vzťahy, tvrdí Putin


Tagy: Diskusia Plyn

Ruský prezident Vladimir Putin označil v stredu vzťahy s Washingtonom za „konštruktívne“ a vyjadril ...Zdieľať
russia_putin_82216 b915d084ec304f90a26befaf5b17944b 676x451 13.10.2021 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin označil v stredu vzťahy s Washingtonom za „konštruktívne“ a vyjadril nádej, že spoločné záujmy nakoniec umožnia ich normalizáciu.


Počas panelovej diskusie na energetickej konferencii v Moskve zároveň ubezpečoval, že Rusko je pripravené zvýšiť dodávky plynu, aby pomohlo upokojiť nervozitu na európskych trhoch. Moskva si podľa neho želá, aby ceny zostali stabilné. S americkým prezidentom Joeom Bidenom Putin podľa vlastných slov nadviazal „pracovné a stabilné vzťahy“.

Spoločné záujmy nepochybne povedú k normalizácii našich väzieb a americký politický establišment prestane špekulovať o rusko-amerických vzťahoch na úkor svojich vlastných záujmov,“ povedal ruský prezident.

O ďalších kontaktoch medzi oboma hlavami štátov po júnovom samite v Ženeve rokovali ruskí diplomati s námestníčkou amerického ministra zahraničných veci Victoriou Nulandovou, uviedol Putin. Nulandová sa v stredu stretla s Putinovým poradcom pre zahraničnú politiku Jurajom Ušakovom.

Vo vyhlásení, ktoré zverejnila na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitteri ruská ambasáda v Moskve, uviedla, že „veľmi oceňuje úprimnú a produktívnu revíziu americko-ruských vzťahov. „Sme naďalej odhodlaní udržiavať stabilné a predvídateľné vzťahy,“ dodala.

Kremeľ zatiaľ neoznámil, či Putin vycestuje do Ríma na samit skupiny G20, ktorý sa uskutoční v druhej polovici októbra a na ktorom by nemal chýbať ani Biden.


Zdroj: Webnoviny.sk - S Bidenom má dobré pracovné vzťahy, tvrdí Putin © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Diskusia Plyn
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pontifikovi Jánovi Pavlovi I. pripísal pápež František zázrak, je o to bližšie k vyhláseniu za svätého
<< predchádzajúci článok
Pobrežie Mexika zasiahol hurikán Pamela, dosiahol 120 kilometrov za hodinu