Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. februára 2023

Herec Stanke či prezidentkin partner členmi úradníckej vlády nebudú, „uniknutý“ zoznam je vymyslenýNa sociálnych sieťach sa objavil obrázok s menami a logom Kancelárie prezidenta SR, ktorý je vydávaný za uniknutý zoznam mien členov úradníckej vlády. Ako však upozornil hovorca prezidentky SRZdieľať
3j2a6635 676x489 1.2.2023 (Webnoviny.sk) - Na sociálnych sieťach sa objavil obrázok s menami a logom Kancelárie prezidenta SR, ktorý je vydávaný za uniknutý zoznam mien členov úradníckej vlády.


Ako však upozornil hovorca prezidentky SR Zuzany Čaputovej Martin Strižinec, tento zoznam je vymyslený, nepochádza z prezidentskej kancelárie ani neodráža realitu pokiaľ ide o potenciálnych kandidátov na jednotlivé posty v úradníckej vláde.

Podľa zoznamu mal úradníckej vláde šéfovať bývalý minister financií Ivan Mikloš. Ministrom vnútra mal byť bývalý šéf polície Jaroslav Spišiak a ministrom spravodlivosti predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. V zozname sa objavilo aj meno herca Richarda Stankeho ako ministra kultúry a ministrom životného prostredia mal byť aktivista Juraj Rizman. Ten je v súčasnosti partnerom Zuzany Čaputovej.


Prezidentka Čaputová v utorok 31. januára oznámila, že nateraz nepristúpi k vymenovaniu úradníckej vlády. Poslanci parlamentu sa totiž dohodli na termíne predčasných volieb do konca januára, aj keď na poslednú chvíľu. Hlava štátu doplnila, že rešpektuje termín predčasných volieb, na ktorom sa zhodla ústavná väčšina.
Zdroj: Webnoviny.sk - Herec Stanke či prezidentkin partner členmi úradníckej vlády nebudú, „uniknutý“ zoznam je vymyslený © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ponuku KDH pre Hegera považuje Matovič za pyšnú a nedôstojnú, povedal aj dôvod
<< predchádzajúci článok
Samosprávy hrozia ďalšími protestmi, o svojich požiadavkách chcú rokovať čo najskôr