Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

02. novembra 2021

Popradská nemocnica má obsadené všetky COVID lôžka, situácia sa zhoršuje aj v Spišskej Novej VsiV popradskej nemocnici už majú obsadené všetky lôžka určené pre COVID pacientov.Zdieľať
Popradská nemocnica má obsadené všetky COVID lôžka, situácia sa zhoršuje aj v Spišskej Novej Vsi

Nemocnica pracuje na zlučovaní niektorých oddelení, aby mohla zabezpečiť personál pre ďalšiu fázu reprofilizácie a následne rozšíriť počet lôžok pre pacientov s koronavírusom.

Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda. Dodala, že čo sa týka operačných zákrokov, nemocnica prešla do fázy onko-akútnej operatívy.

Dvojnásobný nárast hospitalizovaných v Levoči

Na COVID oddelení so špeciálnym režimom bolo v utorok v Poprade hospitalizovaných 20 pacientov na kyslíkových lôžkach a štyria pacienti boli napojení na HighFlow ventiláciu. „COVID oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny má šesť pacientov, ktorí sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu,“ priblížila hovorkyňa.

Okrem toho má nemocnica 13 pozitívnych zamestnancov a ďalších 11 je v karanténe. Tretia vlna pandémie je podľa tamojších lekárov v porovnaní s druhou výrazne agresívnejšia. A to, čo sa týka nástupu a priebehu ochorenia, zároveň aj rýchlosti zmeny zdravotného stavu týchto pacientov k horšiemu.

Od minulého týždňa zaznamenali dvojnásobný nárast hospitalizovaných pacientov s koronavírusom v nemocnici v Levoči. „K dnešnému dňu sa na oddelení COVID staráme o 22 pozitívnych pacientov, pričom dostupných lôžok pre týchto pacientov máme 23. Evidujeme tiež 21 pozitívnych zamestnancov na ochorenie COVID-19 a dvaja zamestnanci sú v karanténe,“ uviedla námestíčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Lucia Boháčová.

Pozastavili elektívnu zdravotnú starostlivosť

Počas minulého týždňa podľa jej slov v mobilnom odberovom mieste vykonali 1 175 antigénových testov, z ktorých bolo 71 pozitívnych. PCR testov sa vykonalo 613 a z toho bolo 180 pozitívnych.

Situácia sa zhoršuje aj v spišskonovoveskej nemocnici. Aktuálne tam majú hospitalizovaných 23 pacientov s ochorením COVID-19. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú piati pacienti. „Keďže nemocnica prešla do tretej fáze reprofilizácie lôžok, dnešným dňom boli nútení pozastaviť elektívnu zdravotnú starostlivosť,“ doplnila pre SITA Bianka Krejčíová, špecialistka PR siete nemocníc Svet zdravia.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Česku na Vianoce hrozí lockdown, varuje kandidát na nového ministra zdravotníctva (2. 11. 2021)
 Rezort školstva: Riaditeľ nemôže rozhodnúť o uzavretí celej školy (2. 11. 2021)
 Konšpirácie o koronavíruse sú medzi Slovákmi obľúbené, prieskum ukázal najpopulárnejšie výroky (1. 11. 2021)
 Čierne okresy na Slovensku od pondelka výrazne pribudli, bordových je 39 a oranžové aj červené ubudli (1. 11. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 5142 prípadov aj 18 úmrtí, v nemocniciach leží viac ako tisíc infikovaných pacientov (30. 10. 2021)
 Vakcínu proti koronavírusu vo forme tablety začnú testovať v JAR (29. 10. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudli úmrtia aj hospitalizovaní, PCR testy odhalili 4981 nakazených (28. 10. 2021)
 Budú mať zaočkovaní viac slobody v čiernych okresoch? Strana SaS predstavila tri svoje požiadavky na zmenu opatrení (video) (27. 10. 2021)
 Koronavírus: Za utorok odhalili 4746 pozitívnych po PCR testoch, najviac od vrcholu druhej vlny v januári. (27. 10. 2021)
 Čierne okresy na Slovensku od pondelka výrazne pribudnú, bordových bude 39 a oranžové aj červené ubudnú (27. 10. 2021)nasledujúci článok >>
Maroš Žilinka vymenoval nových prokurátorov, posilnia okresné prokuratúry
<< predchádzajúci článok
Pápež František poslal odkaz na klimatickú konferenciu, ľudstvo musí ťahať za jeden povraz

Popradská nemocnica má obsadené všetky COVID lôžka, situácia sa zhoršuje aj v Spišskej Novej Vsi - diskusné fórum čitateľov