Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

29. októbra 2021

Vakcínu proti koronavírusu vo forme tablety začnú testovať v JARMôže prispieť k rýchlejšej a širšej distribúcii očkovacích látok a potenciálne môže umožniť ľuďom aplikovať si vakcínu aj doma, uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Oramedu Nadav Kidron.Zdieľať
Vakcínu proti koronavírusu vo forme tablety začnú testovať v JAR

Juhoafrická republika (JAR) schválila začatie klinického testovania vakcíny proti COVID-19 vo forme tablety. Uviedla to v piatok izraelská farmaceutická spoločnosť Oramed, ktorá perorálnu očkovaciu látku vyvinula. Správu priniesla agentúra AFP.


Dcérska spoločnosť Oramedu s názvom Oravax Medical "získala licenciu začať v JAR zaraďovať pacientov do testovacej fázy perorálnej vakcíny," uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

AFP pripomenula, že v Juhoafrickej republike sa odohralo viacero klinických štúdií súvisiacich s vakcínami proti koronavírusu, tentoraz sa však prvýkrát testuje vakcína vo forme tabletky.

"Orálna vakcína proti COVID-19 môže eliminovať niekoľko bariér. Môže prispieť k rýchlejšej a širšej distribúcii očkovacích látok a potenciálne môže umožniť ľuďom aplikovať si vakcínu aj doma," uviedol výkonný riaditeľ Oramedu Nadav Kidron.

Práve fakt, že na podanie vakcíny v tabletke nebude potrebný profesionálny zdravotný personál, je podľa farmaceutickej firmy veľkým plusom najmä v chudobných afrických krajinách.

"Orálne vakcíny sú obzvlášť atraktívne pre rozvojový svet, pretože znižujú logistickú záťaž pri plánovaní imunizačných kampaní," uviedla spoločnosť Oramed. Ďalšiu výhodu jednoduchej aplikácie vidí firma v prípade, ak bude potrebné preočkovanie proti koronavírusu každý rok.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koronavírus: Na Slovensku pribudli úmrtia aj hospitalizovaní, PCR testy odhalili 4981 nakazených (28. 10. 2021)
 Slovinsku hrozí lockdown, čísla nakazených rýchlo stúpajú a plnia sa aj nemocnice (27. 10. 2021)
 Ústavný súd nevyhovel sťažnosti Smeru pre zákon zvýhodňujúci zaočkovaných (27. 10. 2021)
 Nemecko celoštátnu epidemickú situáciu už nepredĺži, opatrenia môžu sprísniť samotné spolkové krajiny (27. 10. 2021)
 Budú mať zaočkovaní viac slobody v čiernych okresoch? Strana SaS predstavila tri svoje požiadavky na zmenu opatrení (video) (27. 10. 2021)
 Koronavírus: Za utorok odhalili 4746 pozitívnych po PCR testoch, najviac od vrcholu druhej vlny v januári. (27. 10. 2021)
 Čierne okresy na Slovensku od pondelka výrazne pribudnú, bordových bude 39 a oranžové aj červené ubudnú (27. 10. 2021)
 Rakúsko zavádza povinné COVID pasy pre takmer všetkých zamestnancov, predpisy v gastre a hoteliérstve sú uvoľnenejšie (26. 10. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 2850 nakazených novým koronavírusom a 18 obetí (26. 10. 2021)
 Šéf WHO: Pandémia sa skončí, keď sa svet rozhodne skončiť ju (26. 10. 2021)nasledujúci článok >>
Schwarzenegger nesúhlasí s postupom lídrov v boji s klimatickou zmenou
<< predchádzajúci článok
Čo je tyristor?

Vakcínu proti koronavírusu vo forme tablety začnú testovať v JAR - diskusné fórum čitateľov