Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2024

Poradovníky na mieste v zariadení sociálnych služieb by mali byť verejné, podľa progresívcov to povedie k zjednoteniu systémuProgresívne Slovensko navrhuje, aby boli poradovníky na miesto v zariadení sociálnych služieb verejné. Povedie to k nižšej miere klientelizmu a zjednoteniu ...Zdieľať
gettyimages 454985563 min 676x451 12.6.2024 (SITA.sk) - Progresívne Slovensko navrhuje, aby boli poradovníky na miesto v zariadení sociálnych služieb verejné. Povedie to k nižšej miere klientelizmu a zjednoteniu systému pre klientov sociálnych služieb, uviedol poslanec Marek Lackovič.


„Väčšina zariadení a ich zriaďovateľov dnes svoje poradovníky nezverejňuje. Ľudia odkázaní na pomoc ani netušia, ako dlho budú musieť čakať. Pri väčšine klientov je to pritom podľa NKÚ viac ako 60 dní. Návrhom chceme zabrániť tomu, aby kvôli netransparentnosti sociálnu pomoc ovládol klientelizmus,” povedal Lackovič.

Dodal, že hoci zariadenia sociálnych služieb patria do rúk obcí, miest a krajov, podľa poslednej analýzy Transparency International zverejnilo poradovník čakateľov len 16 zo 100 veľkých miest na Slovensku. Cieľom návrhu Progresívneho Slovenska je zároveň zlepšiť distribúciu čakateľov o miesto v zaradení.

„V niektorých prípadoch totiž môže byť počet čakateľov v jednotlivých zariadeniach nerovnomerný, hoci ide o zariadenia v dostupnej vzdialenosti,” uzavrela poslankyňa Progresívneho Slovenska Jana Hanuliaková.


Zdroj: SITA.sk - Poradovníky na mieste v zariadení sociálnych služieb by mali byť verejné, podľa progresívcov to povedie k zjednoteniu systému © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskí veľvyslanci diskutovali o prioritách zahraničnej politiky, Blanár kladie dôraz hlavne na ekonomickú diplomaciu
<< predchádzajúci článok
Opatrenia v rámci „lex atentát“ vyzerajú, ako by mal Fico skončiť vo funkcii, kritizuje Kolíková