Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. apríla 2024

Poslanci parlamentu zvolili za člena Súdnej rady SR Jaroslava KlátikaPoslanci parlamentu zvolili za člena Súdnej rady SR Jaroslava Klátika. Ten vo funkcii nahradil Alenu Svetlovskú, ktorá sa postu ...Zdieľať
kuciak 7 676x451 16.4.2024 (SITA.sk) - Poslanci parlamentu zvolili za člena Súdnej rady SR Jaroslava Klátika. Ten vo funkcii nahradil Alenu Svetlovskú, ktorá sa postu vzdala 14. decembra 2022.

Spĺňa podmienky


Ústavnoprávny parlamentný výbor skonštatoval, že Klátik spĺňa podmienky, preto kandidáta predložil na schválenie poslancom.

Klátik je vysokoškolský pedagóg na Katedre trestného práva, kriminológie, kriminalistiky a forenzných disciplín Právnickej fakulty Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici. Súčasne je členom Vedeckej rady na Právnickej fakulte UMB.

Členom súdnej rady môže byť len bezúhonná osoba, ktorá má vysokoškolské právnické vzdelanie a najmenej 15 rokov odbornej praxe. Za člena rady je možné ustanoviť len osobu, ktorá nie je sudcom a tá istá osoba môže byť zvolená za člena súdnej rady najviac v dvoch po sebe nasledujúcich obdobiach.

Vyhýbavé a nejasné odpovede


Poslankyňa Zuzana Števulová (PS) v pléne parlamentu uviedla, že Klátik nie je spôsobilým na to, aby obsadil miesto člena súdnej rady.

Progresívci sa Klátika na výbore podrobne pýtali na otázky súvisiace s novelou Trestného zákona, na ktoré odpovedal vyhýbavo alebo veľmi nejasne.

„Nevedel sformulovať riadne hodnotové, právne alebo odborné stanovisko," povedala a dodala, že Klátika ako člena súdnej rady nepodporia. Poslankyňa Mária Kolíková (SaS) vo svojej faktickej poznámke poznamenala, že Klátik si nie je úplne vedomý, do akého orgánu je menovaný.


Zdroj: SITA.sk - Poslanci parlamentu zvolili za člena Súdnej rady SR Jaroslava Klátika © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zelenskyj podpísal zákon o zlepšení mobilizácie, nová legislatíva znižuje vek z 27 na 25 rokov
<< predchádzajúci článok
Liečba vysokého LDL cholesterolu je vo väčšine prípadov doživotná