Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2024

Poverený šéf parlamentu Žiga prebral zápisnicu o eurovoľbách, ocenil ich pokojný priebehPodpredseda parlamentu poverený jeho riadením Peter Žiga v stredu prebral odZdieľať
6669850d20a94044320083 676x451 12.6.2024 (SITA.sk) - Podpredseda parlamentu poverený jeho riadením Peter Žiga v stredu prebral od Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán zápisnicu o výsledkoch volieb do Európskeho parlamentu.


Ako v tejto súvislosti povedal, doteraz najvyššia účasť v eurovoľbách na úrovni 34,38 percenta oprávnených voličov naznačuje, že Európska únia je obyvateľom opäť o čosi bližšia a vnímajú, že ovplyvňuje život na Slovensku.

Pokojný priebeh volieb


Chcem oceniť pokojný priebeh volieb," povedal Žiga s tým, že ďakuje všetkým, ktorí sa na zabezpečovaní volieb podieľali.

Slobodné a demokratické voľby potvrdili, že Slovensko je demokratickou krajinou," vyhlásil poverený šéf parlamentu.

Záujmy SR


Žiga zároveň zdôraznil, že verí, že zvolení europoslanci budú na prvé miesto klásť záujmy SR.

Verím, že odložia svoje stranícke tričká a na pôde parlamentu budú maž na zreteli predovšetkým život ľudí, ktorí žijú tu na Slovensku," dodal Žiga.


Zdroj: SITA.sk - Poverený šéf parlamentu Žiga prebral zápisnicu o eurovoľbách, ocenil ich pokojný priebeh © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Musíme zmeniť obrannú a útočnú psychológiu, hovorí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj
<< predchádzajúci článok
Lepšie služby pre občanov a podnikateľov