Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2024

Musíme zmeniť obrannú a útočnú psychológiu, hovorí hlavný veliteľ ukrajinskej armády SyrskyjHlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj zdôraznil, že obranné sily potrebujú dosiahnuť prevahu nad Rusmi, znížiť straty a čo je ...Zdieľať
syrskyj 676x451 12.6.2024 (SITA.sk) - Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj zdôraznil, že obranné sily potrebujú dosiahnuť prevahu nad Rusmi, znížiť straty a čo je najdôležitejšie, zmeniť svoju obrannú a útočnú psychológiu, čo bude rozhodujúci krok k víťazstvu. Syrskyj to uviedol na sociálnych sieťach.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Za týchto okolností je pre nás nevyhnutné držať svoje línie a pozície, zabrániť prielomu v obrane a maximalizovať devastáciu nepriateľskej živej sily a vybavenia,“ vyhlásil Syrskyj.

Za týmto účelom sa ukrajinské vojenské vedenie podľa Syrského zameriava na zlepšenie kvality výcviku jednotiek, ktoré prechádzajú bojovou koordináciou.

To zahŕňa boj proti ruským bezpilotným lietadlám a obranu proti nim, pohyb na bojisku, používanie zariadení na elektronický boj, evakuáciu ranených a mnoho ďalších otázok týkajúcich sa moderného boja.

Iba technologická prevaha a výcvik našich jednotiek nám zabezpečia úspech na bojisku,“ skonštatoval Syrskyj.Zdroj: SITA.sk - Musíme zmeniť obrannú a útočnú psychológiu, hovorí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
R. Kaliňák avizoval trestné oznámenie pre darovanie migov Ukrajine
<< predchádzajúci článok
Poverený šéf parlamentu Žiga prebral zápisnicu o eurovoľbách, ocenil ich pokojný priebeh