Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. apríla 2024

Pozemná ofenzíva do mesta Rafah má stanovený termín, oznámil izraelský premiér NetanjahuIzraelský premiér Benjamin Netanjahu povedal, že už majú termín pre pozemnú ofenzívu do mesta Rafah na juhu Pásma ...Zdieľať
israel_palestinians_44589 676x451 9.4.2024 (SITA.sk) - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu povedal, že už majú termín pre pozemnú ofenzívu do mesta Rafah na juhu Pásma Gazy.


Povedal to vo videu, ktoré v pondelok zverejnil na komunikačnej platforme Telegram, daný dátum však neprezradil. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Nevyhnutnosť pre kompletné víťazstvo


Netanjahu tiež povedal, že vstup do Rafahu je nevyhnutný pre „kompletné víťazstvo“ nad militantným hnutím Hamas. Krajne pravicový minister národnej bezpečnosti Itamar Ben-Gvir sa skôr počas pondelka vyjadril, že ak by Netanjahu upustil od plánov na pozemnú ofenzívu do Rafahu, mohol by stratiť podporu koalície, ktorá ho drží pri moci.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktMesto Rafah neďaleko hranice s Egyptom je útočiskom odhadom 1,5 milióna Palestínčanov, ktorí utiekli pred bojmi na severe Pásma Gazy. Medzinárodná komunita vystríha Izrael, aby tam ofenzívu nerobil a nezhoršoval už aj tak zlú humanitárnu situáciu.

Škodlivý účinok pozemnej ofenzívy


Hovorca amerického ministerstva zahraničia Matthew Miller prízvukoval, že podľa Spojených štátov pozemná ofenzíva „by mala enormne škodlivý účinok na... civilistov a že by v konečnom dôsledku poškodila bezpečnosti Izraela“.

„Ešte sme ich nevideli predložiť dôveryhodný plán, ako sa vysporiadať s 1,4 miliónom civilistov, ktorí sú v Rafahu, z ktorých niektorí sa sťahovali viac ako raz, niektorí sa sťahovali viac ako dvakrát,“ vyjadril sa a dodal, že Washington bude viesť s izraelskými predstaviteľmi v najbližších dňoch a týždňoch rozhovory o potenciálnej operácii v Rafahu.Zdroj: SITA.sk - Pozemná ofenzíva do mesta Rafah má stanovený termín, oznámil izraelský premiér Netanjahu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci nepovažujú EÚ za svoj vlastný priestor, hovorí Sermek k našej nízkej účasti v eurovoľbách (video)
<< predchádzajúci článok
Ficove a Pellegriniho sympatizovanie s Putinom je nezlučiteľné s členstvom v Európskej únii, tvrdí politik Röttgen