Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. marca 2020

Premiér Boris Johnson napísal občanom list a vyzval ich, aby zostali doma a dodržiavali pravidláBritský premiér Boris Johnson napísal list občanom Spojeného kráľovstva, v ktorom ich vyzýva, aby počas pandémie nového koronavírusu zostali doma a dodržiavali pravidlá.Zdieľať
boris johnson 1 676x451 29.3.2020 - Britský premiér Boris Johnson napísal list občanom Spojeného kráľovstva, v ktorom ich vyzýva, aby počas pandémie nového koronavírusu zostali doma a dodržiavali pravidlá.

Viac o téme: Koronavírus

 

Johnson občanom adresoval listPredseda britskej vlády, ktorý je v samoizolácii po tom, čo mal pozitívny test, varoval Britov, že situácia "bude horšia, než sa zlepší", a preto by mali ľudia zostať doma, aby spomalili šírenie vírusu.

"Čím viac budeme dodržiavať pravidlá, tým menej životov stratíme a tým skorej sa život vráti do normálu," napísal Johnson v liste, ktorý počas týždňa spolu s informačným letákom dostane každá z 30 miliónov britských domácností.

Pozitívne testy mali aj iní ministri


Johnson čelí kritike za to, že svojimi správami o kríze šíri zmätok a že nedodržal vládne opatrenia o dištancovaní sa počas pandémie.

Okrem neho mali pozitívne testy na koronavírus napríklad aj minister zdravotníctva Matt Hancock, minister pre Škótsko Alister Jack a hlavný predstaviteľ zdravotníctva pre Anglicko Chris Whitty.

Vo Veľkej Británii potvrdili 17 089 nákazy novým koronavírusom. Ako vyplýva z dát Johns Hopkins University, ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje, viedlo k úmrtiu 1 019 osôb. Uzdravilo sa 135 pacientov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Boris Johnson napísal občanom list a vyzval ich, aby zostali doma a dodržiavali pravidlá © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prijatím prísnych opatrení išlo Slovensko príkladom, podľa Kollára nás nečaká taliansky scenár
<< predchádzajúci článok
Zverejnená „prvá pomoc“ ekonomike je podľa Hegera len začiatkom, vláda by mala prísť s ďalšími opatreniami

Premiér Boris Johnson napísal občanom list a vyzval ich, aby zostali doma a dodržiavali pravidlá - diskusné fórum čitateľov