Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2022

Premiér Heger označil svoj prvý rok vo funkcii za náročnýZa dôležitý moment uplynulého roka Heger označil schválenie plánu obnovy.Zdieľať
Premiér Heger označil svoj prvý rok vo funkcii za náročný

Premiér Eduard Heger (OĽANO) zhodnotil svoj prvý rok vo funkcii ako veľmi náročný. Pripomenul viaceré udalosti, návštevu pápeža Františka, boj s pandémiou i situáciu na Ukrajine, reformy i plán obnovy. Deklaroval, že svoju prácu chce ďalej robiť ešte lepšie.


"Bol to určite veľmi náročný rok. Asi najťažší rok v mojom živote. Prirodzene, je to asi aj najťažší rok v histórii Slovenska. Snažím sa vidieť aj v najťažších chvíľach príležitosť, ako posunúť Slovensko dopredu," tvrdí. Svoje vymenovanie do funkcie označil za náročný moment pre celú vládu, keďže po dlhších rokovaniach počas vládnej krízy napokon našli cestu, ako ďalej fungovať. Poďakoval sa za dôveru.

Z pracovných povinností pripomenul svoju prvú zahraničnú cestu, ktorá viedla do Českej republiky, i ďalšie samity, na ktorých Slovensko zastupoval. Návštevy zahraničných lídrov podľa neho dokazujú, že máme dobré vzťahy a že krajiny chcú s nami spolupracovať. Vyzdvihol aj cesty po regiónoch Slovenska a podčiarkol potrebu spolupráce so samosprávami.

Za dôležitý moment uplynulého roka označil schválenie plánu obnovy. "Bolo to veľké vydýchnutie, keď sa nám podarilo plán obnovy odovzdať," skonštatoval. Myslí si, že väčšina ľudí na Slovensku reformy chce a že hoci nás vyvádzajú zo zaužívaných chodníčkov, sú dôležité pre Slovensko.

Heger spomenul aj svoju prvú pracovnú cestu na Ukrajinu, ktorú označil za dôležitého partnera. Zopakoval odmietavé stanovisko k ruskej agresii. Poukázal na utečeneckú krízu súvisiacu s vojnou na Ukrajine. "Problémy, ktoré vznikali na hraniciach náporom ľudí, sme sa snažili riešiť za pochodu," poznamenal. Situáciu sa podľa neho darí zvládnuť vďaka pomoci samospráv, dobrovoľníkov, cirkví, mimovládnych organizácií a ďalších zložiek, ktorým sa poďakoval.

Vládu Eduarda Hegera vymenovala prezidentka SR Zuzana Čaputová 1. apríla 2021. Po vládnej kríze vystriedal Heger na čele kabinetu Igora Matoviča (OĽANO), ktorý sa stal ministrom financií.


 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Heger na rokovaní s Bidenom zdôraznil spoluprácu SR s Ukrajinou (10. 12. 2021)
 Považujú Slováci Hegera za dobrého premiéra? Viac ako polovica z nich si to nemyslí (2. 12. 2021)
 Premiér Heger v prejave k výročiu novembra ’89 povedal, že prebieha ťažký a rozhodujúci zápas s nepriateľmi právneho štátu. (17. 11. 2021)
 Heger sa v Česku stretne s Babišom i Zemanom, riešiť budú COVID-19 aj Sputnik (15. 4. 2021)nasledujúci článok >>
Majetkové priznanie podalo viac ako 1300 slovenských sudcov, preveria ich kontrolné komisie
<< predchádzajúci článok
Firmy očakávajú nárast počtu zamestnancov v druhom štvrťroku, najhoršie vyhliadky na prácu má stredné Slovensko