Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. mája 2020

Premiér Sánchez chce opäť predĺžiť núdzový stav, španielska vláda vydala aj nové nariadenie v súvislosti s rúškamiŠpanielsky premiér Pedro Sánchez požiadal parlament, aby predĺžil núdzový stav, ktorý jeho vláda využíva na kontrolu pandémie koronavírusu. Tá si doteraz v krajine vyžiadala životy najmenej 27-tisíc ...Zdieľať
virus_outbreak_spain_49811 494c46d639ce4eec962ee7e5344c55d4 676x450 20.5.2020 (Webnoviny.sk) - Španielsky premiér Pedro Sánchez požiadal parlament, aby predĺžil núdzový stav, ktorý jeho vláda využíva na kontrolu pandémie koronavírusu. Tá si doteraz v krajine vyžiadala životy najmenej 27-tisíc Španielov. Išlo by pritom už o piate dvojtýždňové predĺženie núdzového stavu, ktorý mal aktuálne vypršať v nedeľu. Vláda však chce, aby trval až do 7. júna.


Predpokladá sa, že hlasovanie bude tesné. Podpora Sánchezovi klesá s každým hlasovaním o predĺžení núdzového stavu, ktorý dáva vláde právomoc obmedziť ústavné práva, ako sú sloboda pohybu a zhromažďovania sa, ktoré boli kľúčové pri utlmovaní pandémie. Hlavná opozičná konzervatívna Ľudová strana už oznámila, že vládny návrh odmietne.

Vládny vestník tiež zverejnil nariadenie, ktoré vyžaduje od všetkých osôb starších ako šesť rokov, aby nosili rúška v uzavretých vnútorných priestoroch a aj vonku, pokiaľ nie je dodržaná vzdialenosť dvoch metrov. Opatrenie vstúpi do platnosti vo štvrtok.


Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Sánchez chce opäť predĺžiť núdzový stav, španielska vláda vydala aj nové nariadenie v súvislosti s rúškami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerke spravodlivosti Kolíkovej bude radiť aj jedna z jej predchodkýň Žitňanská
<< predchádzajúci článok
Šéf projektu NASA Doug Loverro rezignoval a to len týždeň pred odletom astronautov na ISS

Premiér Sánchez chce opäť predĺžiť núdzový stav, španielska vláda vydala aj nové nariadenie v súvislosti s rúškami - diskusné fórum čitateľov