Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. novembra 2019

Premiér si pripomenie Nežnú revolúciu v Bratislave aj v PraheNa archívnej snímke Peter Pellegrini.Zdieľať
Na archívnej snímke Peter Pellegrini. Foto: TASR Martin Baumann
 
Bratislava 8. novembra (TASR) - Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) si 17. novembra pripomenie 30. výročie Nežnej revolúcie na oslavách v Bratislave, ako aj v Prahe. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.


Spomienku na Nežnú revolúciu začne premiér v Prahe, kde sa zúčastní na oslavách v Národnom múzeu a následne sa presunie na slávnostný obed s predsedom vlády ČR Andrejom Babišom a ďalšími premiérmi Vyšehradskej skupiny.

V poobedňajších hodinách predseda vlády položí veniec k pamätníku Brána slobody pod hradom Devín v Bratislave. Okrúhle oslavy výročia Nežnej revolúcie vyvrcholia podujatím v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Program bude RTVS vysielať v priamom prenose. Slovenskú republiku pri príležitosti tohto pamätného dňa navštívi aj český premiér.

"Nežnou revolúciou sa začali zásadné spoločenské zmeny, ktoré viedli k pádu totalitného komunistického režimu a k pokojnému rozdeleniu Českej a Slovenskej federatívnej republiky na dva samostatné štáty. Tridsiate výročie Nežnej revolúcie z roku 1989, rovnako ako minuloročné pripomenutia osmičkových dejinných udalostí, predstavuje zlomové udalosti v našich dejinách," napísali z tlačového a informačného odboru.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 RTVS odvysiela v nedeľu premiéru televíznej drámy Nero a Seneca (8. 11. 2019)nasledujúci článok >>
Envirorezort: Za posledné roky sme spravili kroky na pomoc opeľovačom
<< predchádzajúci článok
Prieskum: Voľby by na prelome októbra a novembra vyhral Smer-SD

Premiér si pripomenie Nežnú revolúciu v Bratislave aj v Prahe - diskusné fórum čitateľov