Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. februára 2023

Premiér Sunak zreorganizoval vládu, z Británie chce vedeckú a technologickú veľmocBritský premiér Rishi Sunak v utorok urobil zmeny vo svojej vláde. Sunak vymenoval poslanca Grega Handsa za predsedu vládnej Konzervatívnej strany, ktorá je ...Zdieľať
virus_outbreak_britain_politics_27926 c7169243ffe7485c9dcb2a0464fa5477 676x451 7.2.2023 (SITA.sk) - Britský premiér Rishi Sunak v utorok urobil zmeny vo svojej vláde. Sunak vymenoval poslanca Grega Handsa za predsedu vládnej Konzervatívnej strany, ktorá je demoralizovaná nepriaznivým hodnotením v prieskumoch verejnej mienky. Bývalý minister obchodu Hands na poste predsedu konzervatívcov nahradí Nadhima Zahawiho.

Vedecká a technologická veľmoc


Sunak zároveň zreorganizoval ministerstvá zodpovedné za podnikanie, vedu a obchod v rámci snahy podporiť stagnujúcu ekonomiku krajiny a urobiť z Británie vedeckú a technologickú veľmoc.

Kemi Badenochová, ktorá mala na starosti zahraničný obchod, sa stáva šéfkou nového ministerstva pre podnikanie a obchod. Bývalý minister pre podnikanie Grant Shapps sa stáva šéfom rezortu energetickej bezpečnosti. Vláda uviedla, že nové ministerstvo pre energetiku „dostalo za úlohu zabezpečiť naše dlhodobé dodávky energií, znížiť ceny a na polovicu zredukovať infláciu".

Frazerová vedie ministerstvo kultúry


K ďalším zmenám patrí to, že Lucy Frazerová vedie ministerstvo pre kultúru, médiá a šport, ktoré predtým bolo rezortom pre digitalizáciu, kultúru, médiá a šport. Úlohy v oblasti digitalizácie sa presúvajú do nového rezortu pre vedu, inovácie a technológie, ktoré povedie Michelle Donelanová.


Zdroj: SITA.sk - Premiér Sunak zreorganizoval vládu, z Británie chce vedeckú a technologickú veľmoc © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smer podporí návrat obedov zadarmo. Fico ho označil za víťazstvo ľavicovej politiky a smeje sa na bývalej koalícii
<< predchádzajúci článok
Zachránia moderné technológie naše zdravotníctvo?