Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. novembra 2019

PREMIÉR ZVAŽUJE PRE TRAGICKÚ NEHODU ŠTÁTNY SMÚTOKNa Slovensku bol doteraz štátny smútok vyhlásený spolu deväťkrát.Zdieľať
smútokNa snímke predseda vlády Peter Pellegrini p. Foto: TASR - Martin Baumann
 
Bratislava 13. novembra  - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) zvažuje vyhlásenie štátneho smútku v súvislosti so stredajšou tragickou dopravnou nehodou pri Nitre. Vláda by mohla mimoriadne zasadnúť vo štvrtok 14. novembra. Štátny smútok by mohol byť v piatok 15. novembra. Premiér to uviedol pred odletom z Cypru späť na Slovensko. Pozostalým po obetiach vyjadril úprimnú sústrasť. Pri nehode zahynulo 12 ľudí, z toho štyri deti. Ďalších 17 je zranených, traja ťažko.

 

"Ide o jednu z najväčších dopravných nehôd v našej histórii s nesmierne veľkým počtom obetí. Je veľmi pravdepodobné, že na zajtra zvolám mimoriadne rokovanie vlády a budeme vážne hovoriť o tom. A pravdepodobne je vhodné, aby vláda pri takejto veľkej tragédii vyhlásila štátny smútok, ktorý by mohol byť pravdepodobne v piatok," uviedol predseda vlády. Pre tragédiu prerušil oficiálnu pracovnú cestu na Cypre a vracia sa na Slovensko.

Na Slovensku bol doteraz štátny smútok vyhlásený spolu deväťkrát. V súvislosti s tragickou dopravnou nehodou to bolo 22. februára 2009, pre haváriu autobusu na železničnom priecestí pri Polomke v okrese Brezno, kde sa zrazil s vlakom. Na mieste tragédie zahynulo 12 ľudí. Štátny smútok vláda vyhlásila aj na 9. septembra 2008. A to na pamiatku civilných obetí havárie slovenského autobusu v Chorvátsku, pri ktorej 7. septembra 2008 zahynulo 16 ľudí vrátane oboch šoférov. 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 VEĽKÁ NEHODA PRI NITRE: Autobus sa zrazil s nákladiakom, 12 mŕtvych (13. 11. 2019)
 Premiér cíti ľútosť k obetiam havárie, reakcie ďalších politikov (13. 11. 2019)
 Ministri vyjadrujú ľútosť, Lubyová pôjde za spolužiakmi obetí nehody (13. 11. 2019)nasledujúci článok >>
Cesta II/531 medzi Tisovcom a Muráňom je pre zosuv uzavretá
<< predchádzajúci článok
R. Janota: S legislatívou o kyberbezpečnosti je SR na špičke

PREMIÉR ZVAŽUJE PRE TRAGICKÚ NEHODU ŠTÁTNY SMÚTOK - diskusné fórum čitateľov