Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

08. júna 2020

Pressburger Klezmer Band oslavujú štvrťstoročnicuSkupina Preßburger Klezmer Band zažíva úspešné obdobie.Zdieľať
Pressburger Klezmer Band oslavujú štvrťstoročnicu

Kapela, ktorej vizitkou je osem CD albumov a jedno „elpéčko“, prestížne ocenenie Radio_head Award, očarila divákov na stovkách koncertov nielen u nás doma, ale aj v desiatkach európskych krajín a zámorí. Aj keď len pred niekoľkými dňami predstavila krásny videoklip k ich podaniu legendárnych Lasicových a Filipových Čerešní pod názvom Karshelekh, nezaháľa a opäť prináša niečo špeciálne. Málokto vie, že táto dnes už legendárna kapela, začala amatérskym muzicírovaním. Stalo sa to v roku 1995, a teda bratislavskí klezmeri oslavujú neuveriteľných 25 rokov od svojho založenia.

 

A keďže je tu už štvrťstoročnica, nech je aj oslava. A to poriadna. Očakávalo by sa, že  klezmeráci, ako ich fanúšikovia familiárne volajú, pripravia koncert v štýle „best of“. No nebude tomu tak. Kapela si pri príležitosti jej špeciálneho večera pripravila nový koncertný program s názvom - #25 KORENE alebo po anglicky ROOTS. Predchádzal tomu dlhý a náročný výskum, zber piesní a príprava hudobných aranžmánov, na ktorých sa podieľali nielen členovia skupiny Samo Alexander a Andrej Werner, ale aj osvedčení aranžéri Dragan Mirković a Peter Jantoščiak, ako aj „čerstvá krv“ Gregor Regeš a Mirka Haľamová. Môžete sa teda tešiť na krásny večer židovskej hudby mnohých tvárí a šatu v podaní už 25-ročných bratislavských klezmerov. A nemôže byť náhodou, že práve takýto výnimočný večer bude vystúpením s poradovým číslom 1000. A to aj v čase korony. A teda online.

 

Kedy a kde? 12. júna od 20.30 hod. počas 48 hodín on-line stream. „Lístky“ si môžete zabezpečiť už teraz tu:

 

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/pressburger-klezmer-band-25-korene-roots-online-2020-06-12/

 

Podporíte tým kapelu v ťažších časoch.

 

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín, SOZA, grantového programu Ars Bratislavensis a nadácie EZRA.

 

Aktuálne „korona“ video k súčasti nového programu nájdete tu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=dTk5hKqYZFc

 

Videoklip k skladbe Karshelekh (Čerešne) nájdete tu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=AUtUId8HlA4


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Umelá inteligencia napodobňujúca mozog tiež potrebuje spánok, ukázal to nový výskum vedcov
<< predchádzajúci článok
8. júna oslavujeme Deň najlepších priateľov.

Pressburger Klezmer Band oslavujú štvrťstoročnicu - diskusné fórum čitateľov