Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. júna 2022

Prezident Biden pošle Ukrajine systém, ktorým chránia aj vzdušný priestor v okolí Bieleho domu a KapitoluAmerický prezident Joe Biden sa chystá oznámiť, že USA poskytnú Ukrajine systém moderných rakiet zem-vzduch. Uviedol to americký predstaviteľ oboznámený s problematikou, ...Zdieľať
aptopix_biden_00102 a45082163e1e41a4aba71b397edb0366 676x451 27.6.2022 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden sa chystá oznámiť, že USA poskytnú Ukrajine systém moderných rakiet zem-vzduch. Uviedol to americký predstaviteľ oboznámený s problematikou, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity.USA podľa jeho slov kupujú nórsky systém protileteckej obrany NASAMS, ktorý poskytuje ochranu pred raketami stredného a dlhého doletu. Rovnaký systém používajú USA na ochranu citlivého vzdušného priestoru v okolí Bieleho domu a Kapitolu vo Washingtone.


Ďalšia americká pomoc Ukrajine bude zahŕňať dodatočnú muníciu pre delostrelectvo a radary odhaľujúce polohu nepriateľského delostrelectva. Cieľom je podporiť Ukrajinu v období, v ktorom čelí ruskej ofenzíve v Donbase.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Biden pošle Ukrajine systém, ktorým chránia aj vzdušný priestor v okolí Bieleho domu a Kapitolu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Británia zintenzívňuje spor s Európskou úniou, chce prepísať časť pobrexitovej obchodnej dohody
<< predchádzajúci článok
Aj Slovenská pošta chce minimalizovať obeh jedno a dvojcentoviek. Platby začne zaokrúhľovať, ale budú aj výnimky