Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2022

Prezidentka Čaputová dostala Cenu za demokraciu Madeleine AlbrightovejPrezidentka Zuzana Čaputová dostala Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej. Ocenenie jej bolo udelené za neúnavnú snahu o ochranu a presadzovanie ...Zdieľať
fc8a3797 676x451 7.12.2022  - Prezidentka Zuzana Čaputová dostala Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej. Ocenenie jej bolo udelené za neúnavnú snahu o ochranu a presadzovanie demokracie.

Ocenený aj prezident ZelenskyjSpolu so slovenskou hlavou štátu sú laureátkami aj moldavská prezidentka Maia Sandu a litovská premiérka Ingrida Simonyte.

Cenu získal aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ocenený bol za odvahu ukrajinského ľudu, ktorý pod jeho vedením bráni demokraciu.

Cenu udeľuje Americký Národný demokratický inštitút. Na galavečere sa prezidentka Čaputová osobne nezúčastnila. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Demokracia sa dostáva pod tlak


Čaputová je presvedčená, že je potrebné odstraňovať nedostatky demokracie, ktorých sme si vedomí, no nie samotnú demokraciu.

„Tlak, pod ktorý sa demokracia dostáva na Slovensku, v Európe aj v USA, ma znepokojuje. Demokracia trpí, keď ju neobraňujeme. O čo viac sa o ňu staráme, o to je silnejšia. Ukazuje sa preto, že misia Madeleine Albrightovej sa ešte ani zďaleka neskončila, a tak vnímam aj toto ocenenie. Najlepší spôsob, ako si Madeleine Albrightovú zapamätať, je zachovať jej odkaz a dokončiť spoločne to, čo začala," uviedla vo svojom ďakovnom videopríhovore.

Prezident Národného demokratického inštitútu Derek Mitchell nepovažuje za náhodné, že tri európske líderky, ktoré aj v časoch výziev stoja za demokraciou, sú medzi prvými laureátkami ceny pomenovanej po bývalej americkej ministerke zahraničných vecí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová dostala Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 CELÉ ZNENIE: Správa prezidentky SR Zuzany Čaputovej o stave republiky (29. 11. 2022)
 Čaputová o stave republiky: Chudoba sa prehlbuje, môže to viesť k radikalizácii (29. 11. 2022)
 Prezidentka Čaputová vrátila parlamentu Matovičov prorodinný balíček (video) (7. 6. 2022)
 Čaputová: Ruský režim vedie vojnu proti hodnotám (2. 6. 2022)
 Čaputová vyzvala v ruštine ruských vojakov a veliteľov, aby ukončili vojnu (video) (26. 4. 2022)
 Čaputová: Veľký piatok je pripomienkou, aby sa ľudia nedívali na svet cez predsudky či zjednodušovanie (15. 4. 2022)
 Na Slovensku je podľa prezidentky Čaputovej viac ako 660-tisíc ľudí, ktorí čelia chudobe a potrebujú reálnu pomoc (31. 3. 2022)
 Prezidentka Čaputová navrhuje vláde schváliť príspevok na bývanie pre ľudí na hranici chudoby (24. 3. 2022)
 Čaputová môže prísť o ďalších voličov, podľa politológa bude prepad jej dôveryhodnosti ešte pokračovať (21. 3. 2022)
 Prezidentke Čaputovej dôveruje o desať percent menej ľudí, druhý najdôveryhodnejší je Pellegrini (20. 3. 2022)nasledujúci článok >>
Martinská radnica zverejnila zmeny na budúci rok, chystá zvýšenie niektorých daní o 35 percent
<< predchádzajúci článok
Propagandisti pripravujú Rusko na prehru, ich rétorika sa podľa Burdanova dramaticky zmenila