Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. apríla 2024

Prezidentka Čaputová sa v Bruseli stretla s európskymi lídrami, ľudí vyzvala k účasti na eurovoľbáchPrezidentka Zuzana Čaputová sa v závere svojej prvej rozlúčkovej zahraničnej cesty v nemeckom Berlíne a belgickom Bruseli stretla s európskymi lídrami - predsedomZdieľať
belgium_eu_slovakia_31964 676x451 11.4.2024 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa v závere svojej prvej rozlúčkovej zahraničnej cesty v nemeckom Berlíne a belgickom Bruseli stretla s európskymi lídrami - predsedom Európskej rady Charlesom Michelom, predsedníčkou Európskeho parlamentu Robertou Metsolou a predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen.


Súčasne na sociálnej sieti vyzvala všetkých ľudí, aby prišli v júni k volebným urnám a zúčastnili sa tak na voľbách do Európskeho parlamentu. „Je to naše právo. Európska únia totiž nie je niečo, čo sa nám deje - Európska únia sme my," uviedla.

Ako sama tvrdí, je hrdá na to, koľko vecí sa v rámci EÚ podarilo presadiť. Dodáva, že aj iné, menšie štáty, ktoré sú členmi Únie, dokazujú, že vplyv v európskom spoločenstve nezávisí iba od veľkosti krajín.

„Náš vplyv bude vždy priamoúmerný našej odhodlanosti brániť spoločné hodnoty, schopnosti budovať koalície a hľadať partnerov pre spoluprácu. Často hovorím, že počas svojho päťročného mandátu som zažila mnohé krízy. Ale zažila som aj to, ako sme si v nich ako jednotná EÚ dokázali pomôcť. Môžeme tak robiť preto, že zdieľame spoločné hodnoty - ochranu demokracie, ľudských práv či princípov právneho štátu," napísala prezidentka na sociálnej sieti.

Pripomenula, že fungujúcu demokraciu a jej hodnoty si musíme aj naďalej na Slovensku, ale aj v celej Európe, chrániť.Zdroj: SITA.sk - Prezidentka Čaputová sa v Bruseli stretla s európskymi lídrami, ľudí vyzvala k účasti na eurovoľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladí ľudia z centier pre deti a rodiny ukázali svoje nadanie v projekte Predveď svoj talent
<< predchádzajúci článok
Gröhling predstavil štyroch nových podpredsedov SaS, každý z nich reprezentuje jeden z pilierov strany (video)