Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

10. októbra 2023

Príbeh o ženskom zločineckom gangu podľa skutočných udalostí. Štyridsať slonícOriginálny príbeh o tom, s čím všetkým zápasili ženy v 20.rokoch minulého storočia.Zdieľať
Príbeh o ženskom zločineckom gangu podľa skutočných udalostí. Štyridsať sloníc

Štyridsať sloníc vás vtiahne a prenesie o sto rokov do minulosti. „Alice je hlavná hrdinka s poriadnou dávkou nerestí, ale čitatelia jej budú držať palce a napäto čakať, ako dopadne spolu so svojimi kumpánkami pri pokuse o ich najväčšiu lúpež,“ napísal Booklist.

Londýn 20. rokov nie je miesto pre svojráznu ženu. Vojny gangov, násilie a nemilosrdný svet prinútili vreckárku Alice Diamondovú žiť z ruky do úst v Minte, drsnom susedstve, ktorému jej rodina šéfovala po celé generácie.

Keď jej otca znovu zavrú do väzenia a jej brat, nešikovný maliar, dlhuje nebezpečnému kriminálnemu syndikátu McDonaldovcov, Alice sa chopí zodpovednosti. Bojuje o moc pri každej príležitosti, snaží sa ochrániť otcovo teritórium a udržať svojich milovaných v bezpečí pred tými najnebezpečnejšími londýnskymi kriminálnikmi.

Keď Alice zverbuje záhadná Mary Carrová, trúfalo sa rozhodne porušiť otcovo pravidlo a stane sa súčasťou notoricky známej skupinky dámskych zlodejok, Štyridsiatich sloníc. Zanecháva Mint a spolu s ostatnými dievčatami kradne z tých najluxusnejších obchodných domov. Alice Diamondová zrejme prvýkrát v živote okúsi úspech. Zanedlho však chce bez ohľadu na cenu viac. Lenže keď sa zrazí jej minulosť s prítomnosťou, dievčaťu z Mintu sa nedá ujsť.

Štyridsať sloníc je okúzľujúce čítanie od začiatku do konca. Napriek svojim drsným spôsobom je Alice Diamond nezabudnuteľná hrdinka, ktorú nemôžete nemilovať. Jej príbeh plný nečakaných zvratov vás nielen poteší a prekvapí, ale zároveň aj chytí za srdce. Autorka nás týmto odvážnym debutom presvedčila o svojich kvalitách!“ napísala Amanda Skenandore, ocenená autorka knihy Between Earth and Sky.

Osviežujúci pohľad na gangsterskú tematiku – nie typický muž-gangster, tvrdý, nemilosrdný a neľútostný. Ale partia žien, ktoré majú v rukách moc, zbrane a v hľadáčiku luxusné obchody. „Erin Bledsoe oživila drsné podsvetie Londýna dvadsiatych rokov minulého storočia skutočným príbehom Alice Diamond a jej skupiny zlodejok. Zoznámte sa s lákavou aj odvrátenou tvárou zločineckého života,“ láka Lauren Willig, autorka bestsellerov New York Times zo série Pink Carnation.

Ženy sú komplikované. Viem sa k nim dostať náhodným drgnutím alebo potknutím, čo mi dopraje iba pár sekúnd, aby som stihla potiahnuť to, čo chcem – či už striebornú sponu do vlasov, zlaté náušnice, alebo prsteň s rubínom. Ženy sú riskantný cieľ, ale zároveň sú to chodiace truhlice s pokladom.
Priblížim sa k nej a len čo sa jej chystám stiahnuť jagavú kabelku z pleca, odtiahne sa odo mňa a s tichým zavrčaním ma schmatne za zápästie. „Nech ti to ani nenapadne, bábika.“


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Učiteľ z Minnesoty vypestoval najťažšiu tekvicu na svete (foto)
<< predchádzajúci článok
Film: A máme, čo sme chceli je paralelou rozdelenia Československa