Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

10. októbra 2023

Učiteľ z Minnesoty vypestoval najťažšiu tekvicu na svete (foto)Učiteľ záhradníctva z americkej Minnesoty Travis Gienger vytvoril v pondelok svetový rekord v kategórii najťažšia tekvica. Ním vypestovaný kúsok vážil až 1 247 kilogramov, vďaka čomu vyhral každoročnú ...Zdieľať
giant_pumpkin_winner_69025 676x451 10.10.2023 (SITA.sk) - Učiteľ záhradníctva z americkej Minnesoty Travis Gienger vytvoril v pondelok svetový rekord v kategórii najťažšia tekvica. Ním vypestovaný kúsok vážil až 1 247 kilogramov, vďaka čomu vyhral každoročnú súťaž vo vážení tekvíc v severnej Kalifornii.


„Nečakal som to. Bol to skvelý pocit,“ povedal 43-ročný Gienger, ktorý pestuje tekvice už takmer 30 rokov a zlepšil tak predchádzajúci vlastný národný rekord z vlaňajška s tekvicou vážiacou 1 161 kilogramov.

Predchádzajúci svetový rekord pre najťažšiu tekvicu stanovil pestovateľ v Taliansku, ktorý v roku 2021 podľa Guinnessových svetových rekordov vyprodukoval tekvicu s hmotnosťou 1 226 kilogramov.

Gienger pestuje svoje obrie kúsky v tekvicovom záhone na svojom dvore. Povedal, že tento rok sa rozhodol venovať svojim rastlinám zvýšenú starostlivosť. Polieval ich až 12-krát denne a hnojil ich o niečo viac ako zvyčajne.


Zdroj: SITA.sk - Učiteľ z Minnesoty vypestoval najťažšiu tekvicu na svete (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kto sú tohtoroční najbohatší Slováci? V rebríčku sa nachádzajú iba tri ženy a pribudli aj nové mená
<< predchádzajúci článok
Príbeh o ženskom zločineckom gangu podľa skutočných udalostí. Štyridsať sloníc