Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. septembra 2018

Pripravuje sa posmrtný album Leonarda Cohena, vyjde v roku 2019Leonard Cohen, archívna snímka.Zdieľať
Leonard Cohen, archívna snímka. Foto: TASR/Tomáš Halász
Montréal 30. septembra (TASR) - Posmrtný štúdiový album kanadského speváka a skladateľa Leonarda Cohena je v štádiu príprav a jeho vydanie je plánované na budúci rok. V rozhovore pre stanicu CBC to v piatok uviedol jeho syn Adam Cohen, ktorý pracuje na nedokončenej kolekcii skladieb svojho zosnulého otca.


"Požiadali ma, aby som dokončil niekoľko skladieb, ktoré sme začali robiť na jeho poslednom albume, takže jeho hlas je stále v mojom živote. Ide o veľmi krásne skladby, ktoré ešte nikto nepočul," uviedol Cohen mladší, ktorý produkoval otcov posledný štúdiový album "You Want It Darker" vydaný v roku 2016.

Nová platňa, ktorej titul ešte nie je známy, bude Cohenovým 15. štúdiovým albumom. Okrem toho počas svojho života vydal osem koncertných albumov. Začiatkom októbra vyjde i jeho posledná zbierka poézie "The Flame", ktorá bude obsahovať dosiaľ nepublikované básne a úryvky z denníkov, dopĺňa stanica Sky News.

Leonard Cohen začal svoju hudobnú kariéru v roku 1967 ako 33-ročný, predtým sa od 50. rokov pokúšal presadiť ako spisovateľ. Zomrel 7. novembra 2016 vo veku 82 rokov v Los Angeles, len tri týždne po vydaní svojho posledného albumu. Hudobník je pochovaný vo svojom rodnom meste Montréal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký rapper Kanye West si zmenil meno, nové oznámil na Twitteri
<< predchádzajúci článok
Sokol rároh na Slovensku takmer vyhynul, postupne sa vracia do prírody

Pripravuje sa posmrtný album Leonarda Cohena, vyjde v roku 2019 - diskusné fórum čitateľov