Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. októbra 2019

Produkcia nemeckého priemyslu v auguste nečakane vzrástlaProdukcia nemeckého priemyslu v auguste nečakane vzrástla. Ukázali to údaje, ktoré v utorok zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis. Tie vyvolali "iskierku nádeje", že ...Zdieľať
Mesto Berlín. Foto: TASR/AP
Berlín 8. októbra (TASR) - Produkcia nemeckého priemyslu v auguste nečakane vzrástla. Ukázali to údaje, ktoré v utorok zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis. Tie vyvolali "iskierku nádeje", že očakávaný pokles najväčšej európskej ekonomiky v 3. štvrťroku nebude prudký.


Podľa štatistík sa výkon nemeckého priemyslu po očistení od sezónnych a kalendárnych vplyvov v auguste zvýšil medzimesačne o 0,3 %. Ekonómovia pritom odhadovali, že klesne o 0,1 %.

Motorom augustového rastu celkovej produkcie nemeckého priemyslu bolo zvýšenie výroby polotovarov a kapitálových produktov, uviedlo v tejto súvislosti ministerstvo hospodárstva.

Ministerstvo zároveň revidovalo júlové výsledky mierne smerom nahor. Výkon nemeckého priemyslu podľa nich v júli klesol o 0,4 %, a nie o 0,6 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podvodov v podnikateľskej oblasti z roka na rok pribúda
<< predchádzajúci článok
Mlyn v Spišskom Podhradí odkúpilo mesto, chce získať zdroje na obnovu

Produkcia nemeckého priemyslu v auguste nečakane vzrástla - diskusné fórum čitateľov