Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

05. augusta 2020

Prototyp rakety Starship od SpaceX prešiel testom, finálny modul možno dopraví ľudí na Mesiac (video)Prototyp ďalšej generácie vesmírnej lode Starship od SpaceX má za sebou úspešný test, počas ktorého vyletel do výšky 150 metrov a následne hladko ...Zdieľať
spacex 676x340 5.8.2020  - Prototyp ďalšej generácie vesmírnej lode Starship od SpaceX má za sebou úspešný test, počas ktorého vyletel do výšky 150 metrov a následne hladko pristál na zemi.


Test modulu z nehrdzavejúcej ocele SN5 sa konal v utorok večer v stredisku firmy v Boca Chica na juhu Texasu a trval menej ako minútu.

Jeden let pre sto ľudí


Bol to zároveň prvý letový test po takmer roku pre motor Raptor, ktorý použijú na pohon Starship. Finálny modul bude obsahovať šesť týchto motorov.

Bude 50 metrov vysoký a počas jedného letu môže odviezť až sto ľudí. Na prekonanie zemskej gravitácie však bude potrebovať raketu Super Heavy, ktorú bude poháňať 31 motorov Raptor.

Raketa už má prvého pasažiera


Starship je jedným z troch kandidátov, ktorí sa nachádzajú za zozname modulov, ktoré by mohli pre NASA po roku 2020 dopraviť ľudí na Mesiac.

Let v rakete Starship si už objednal japonský podnikateľ Yusaku Maezawa
 Zdroj: Webnoviny.sk - Prototyp rakety Starship od SpaceX prešiel testom, finálny modul možno dopraví ľudí na Mesiac (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump má na krku žalobu za porušenie autorských práv, v kampaniach používal hity Neila Younga
<< predchádzajúci článok
Smartfóny Samsung radu Galaxy Note20 ponúkajú špičkový výkon aj konektivitu v rámci ekosystému Galaxy. Pripravte sa na jedinečné zážitky...

Prototyp rakety Starship od SpaceX prešiel testom, finálny modul možno dopraví ľudí na Mesiac (video) - diskusné fórum čitateľov