Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. mája 2007

Prvenstvo v írskych voľbách si zachovala premiérova stranaÍrsky premiér Bertie Ahern pravdepodobne ostane na čele novej írskej vlády. Svedčia o tom priaznivé výsledky, ktoré vo štvrtkových parlamentných voľbách zaznamenala jeho strana Fianna Fáil so 41, 6 ...Zdieľať

DUBLIN 26. mája (WEBNOVINY) - Írsky premiér Bertie Ahern pravdepodobne ostane na čele novej írskej vlády. Svedčia o tom priaznivé výsledky, ktoré vo štvrtkových parlamentných voľbách zaznamenala jeho strana Fianna Fáil so 41, 6 percenta hlasov. Po prerozdelení 144 kresiel v 166-miestnom parlamente Fianna Fáil získala 71 poslaneckých mandátov. O zvyšných 22 kreslách sa rozhodne v priebehu soboty.

Ahern však nebude môcť zostaviť rovnakú koaličnú vládu, ako je tá, ktorú vedie teraz, pretože jeho koaličný partner - Progresívni demokrati - utrpel vo voľbách ťažké straty a s výsledkom 2,7 percenta získal len jeden poslanecký mandát. Na druhom mieste s 27,3 percenta hlasov a 43 kreslami sa umiestnila opozičná strana Fine Gael. Labouristi, ktorí získali 10,1 percenta, obsadia minimálne 16 kresiel a Zelení so 4,7 percenta 5 miest.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chávez privítal pápežovu opravu jeho sporných výrokov
<< predchádzajúci článok
Izrael zatkol ministra palestínskej vlády za Hamás