Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. mája 2007

Chávez privítal pápežovu opravu jeho sporných výrokovVenezuelský prezident Hugo Chávez privítal v piatok krok pápeža Benedikta XVI., ktorým sa podľa neho hlava rímskokatolíckej cirkvi pokúsila napraviť svoje kontroverzné výroky o obrátení pôvodného ...Zdieľať

CARACAS 26. mája (WEBNOVINY) - Venezuelský prezident Hugo Chávez privítal v piatok krok pápeža Benedikta XVI., ktorým sa podľa neho hlava rímskokatolíckej cirkvi pokúsila napraviť svoje kontroverzné výroky o obrátení pôvodného obyvateľstva Latinskej Ameriky na kresťanstvo. Benediktovu opravu výrokov privítali aj domorodé skupiny ako aj misijné spoločenstvá v Brazílii.

Chávez minulý týždeň vyzval Benedikta, aby sa ospravedlnil za urážku pôvodného obyvateľstva, ktorej sa dopustil počas nedávnej návštevy Brazílie. Pápež proti sebe pobúril lídrov domorodých skupín, keď na záver svojej päťdňovej návštevy Latinskej Ameriky povedal, že kresťanstvo nebolo latinskoamerickému ľudu nanútené cudzou kultúrou. Na stretnutí s latinskoamerickými biskupmi pápež ďalej uviedol, že obyvatelia Latinskej Ameriky po Kristovi ako spasiteľovi ticho túžili.

Benedikt urobil v stredu krok k náprave spôsobenej škody, keď uznal utrpenie domorodých obyvateľov Latinskej Ameriky. "Myslím si, že (pápež) sa rozumne opravil, pretože to, čo povedal v Brazílii, sa nestotožňuje s krutou a strašnou historickou pravdou o tom, čo sa tu stalo," povedal Chávez.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael vedel,že okupácia palestínskych území je nelegálna
<< predchádzajúci článok
Prvenstvo v írskych voľbách si zachovala premiérova strana