Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. mája 2007

Izrael zatkol ministra palestínskej vlády za HamásIzraelské jednotky zatkli v sobotu ráno ministra palestínskej vlády za hnutie Hamás. Zatknutie Wasfího Kabháha prišlo dva dni po nočnej kampani, počas ktorej zatkli okolo tridsať členov islamského ...Zdieľať

JENIN 26. mája (WEBNOVINY) - Izraelské jednotky zatkli v sobotu ráno ministra palestínskej vlády za hnutie Hamás. Zatknutie Wasfího Kabháha prišlo dva dni po nočnej kampani, počas ktorej zatkli okolo tridsať členov islamského militantného hnutia, vrátane ministra školstva. Dcéra ministra Kabháha Ryan povedala, že piati vojaci prišli pred zotmením do ich domu, zobrali jej otca, jeho počítač a ďalšie dokumenty. Ministra bez kresla zatkli v podobnej akcii aj minulý rok.

Ofenzíva proti Hamásu a jeho členom na Západnom brehu a v Pásme Gazy prišla ako odpoveď na raketové útoky na izraelské mestá z Gazy. Palestínsky prezident Mahmúd Abbás sa pokúša vyjednať prímerie medzi militantnými skupinami a Izraelom. Zatiaľ sa dohodu dosiahnuť nepodarilo. Izraelská armáda zasiahla v sobotu ráno niekoľko palestínskych cieľov v Gaze, vrátane dvoch miest v blízkosti domu premiéra z Hamásu.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvenstvo v írskych voľbách si zachovala premiérova strana
<< predchádzajúci článok
Horiace lietadlo s 330 pasažiermi bezpečne pristálo