Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. septembra 2021

PS vyzýva koalíciu na zrušenie vysokých trestov za marihuanu, inak podá do parlamentu vlastný návrhProgresívne Slovensko (PS) vyzýva vládnu koalíciu, aby do konca októbra predložila do Národnej rady SR (NR SR) zákon, ktorý by ...Zdieľať
marihuana a telefon 676x451 23.9.2021 (Webnoviny.sk) - Progresívne Slovensko (PS) vyzýva vládnu koalíciu, aby do konca októbra predložila do Národnej rady SR (NR SR) zákon, ktorý by zrušil drakonické tresty za marihuanu. V prípade, že tak koalícia nespraví, strana je pripravená na podanie vlastného návrhu. V tlačovej správe o tom informoval podpredseda strany Michal Šimečka.

Nejde o kultúrnu vojnu


Strana uviedla, že dekriminalizácia marihuany nie je kultúrnou vojnou. Ide podľa nej o vyrovnanie do očí bijúcej nespravodlivosti, ktorú musia vidieť konzervatívci a liberáli. Dodáva, že dnes na Slovensku vo väzení sedia desiatky ľudí, ktorí marihuanu užívali zo zdravotných dôvodov.

„Často sú to živitelia rodín, alebo dokonca dôchodcovia, a podľa našich zákonov im hrozia drakonické tresty odňatia slobody 15 či 20 rokov, viac než za vraždu alebo masívnu korupciu,“ uvádza Šimečka.

Pohroma pre rodiny


PS konštatuje, že vo viacerých krajinách Európskej únie (EÚ) je lekárska marihuana úplne bežná, rovnako ako aj jej držba v malom množstve pre osobnú potrebu. Tieto krajiny sa uberajú cestou prevencie, vzdelávania a znižovania ujmy.

„U nás namiesto toho ničíme životy ľudí a ich rodín. Preto sme v PS iniciovali petíciu za dekriminalizáciu marihuany, ktorú podpísalo už takmer 22-tisíc ľudí na Slovensku. Konopných väzňov podporujeme na súdnych procesoch aj verejnými protestami,“ povedal ďalší podpredseda PS Martin Hojsík.


Zdroj: Webnoviny.sk - PS vyzýva koalíciu na zrušenie vysokých trestov za marihuanu, inak podá do parlamentu vlastný návrh © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rada prokurátorov vyjadrila svoj postoj k Hegerovej pracovnej skupine, na rokovaniach sa nezúčastní
<< predchádzajúci článok
Koalícia hodila do Dunaja 600-tisíc podpisov, Pellegrinimu sa rozplynula akákoľvek nádej o konaní referenda (video)

PS vyzýva koalíciu na zrušenie vysokých trestov za marihuanu, inak podá do parlamentu vlastný návrh - diskusné fórum čitateľov