Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. septembra 2021

Rada prokurátorov vyjadrila svoj postoj k Hegerovej pracovnej skupine, na rokovaniach sa nezúčastníRada prokurátorov SR sa nezúčastňuje na rokovaniach pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát, ktorej zriadenie schválilaZdieľať
bp_1887 676x451 23.9.2021 (Webnoviny.sk) - Rada prokurátorov SR sa nezúčastňuje na rokovaniach pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát, ktorej zriadenie schválila Bezpečnostná rada SR. Uvádza sa to v stanovisku rady, ktoré poskytol hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.


Ako sa ďalej uvádza v stanovisku, postoj rada prijala so zreteľom na oprávnenia vyplývajúce zo zákona o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry.

Po zasadnutí Bezpečnostnej rady SR premiér Eduard Heger (OĽaNO) 16. septembra ohlásil vznik odbornej pracovnej skupiny, ktorá má pripraviť návrhy zmien vo fungovaní polície, prokuratúry a súdov. Vlnu politických reakcií vyvolalo zadržanie štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry policajnou inšpekciou.

Na zasadnutiach skupiny sa však rovnako ako Rada prokurátorov nebude zúčastňovať ani Najvyšší súd SR či Súdna rada SR. Špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi zasa účasť zakázal generálny prokurátor Maroš Žilinka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rada prokurátorov vyjadrila svoj postoj k Hegerovej pracovnej skupine, na rokovaniach sa nezúčastní © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spravte si zásoby zdravia
<< predchádzajúci článok
PS vyzýva koalíciu na zrušenie vysokých trestov za marihuanu, inak podá do parlamentu vlastný návrh

Rada prokurátorov vyjadrila svoj postoj k Hegerovej pracovnej skupine, na rokovaniach sa nezúčastní - diskusné fórum čitateľov