Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2020

Puigdemont sa chce vrátiť do Španielska, pred zatknutím by ho mohla ochrániť imunita europoslancaBývalý katalánsky prezident Carles Puigdemont zvažuje návrat do Španielska. Musí mať však istotu, že ho vďaka imunite, ktorou disponuje ako členZdieľať
belgium_spain_catalonia_83347 96ca1d68812c49099dc6646ac9180a17 676x451 14.1.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalý katalánsky prezident Carles Puigdemont zvažuje návrat do Španielska. Musí mať však istotu, že ho vďaka imunite, ktorou disponuje ako člen Európskeho parlamentu (EP), nezatknú.


Po zasadnutí parlamentu v Štrasburgu pre agentúru AP v pondelok povedal, že chce pracovať na prepustení niekdajšieho viceprezidenta Katalánska Oriola Junquerasa, ktorý sa spolu s ním podieľal na organizovaní referenda o nezávislosti tohto regiónu od Španielska.

Puigdemont vyhlásil, že počas niekoľkých týždňov očakáva jasné potvrdenie od parlamentu, ktoré mu zaručí bezpečnosť. "Španielsko musí akceptovať moju imunitu," vyhlásil politik.

Španielsky súd v októbri poslal Junquerasa na 13 rokov za mreže. Súdny dvor Európskej únie (ECJ) však v decembri rozhodol, že získal právo na imunitu, keď ho v máji zvolili do Európskeho parlamentu (EP). "Mal by tu byť s nami. Má na to rovnaké právo," vyhlásil Puigdemont.Fotogaléria: Carles PuigdemontZdroj: Webnoviny.sk - Puigdemont sa chce vrátiť do Španielska, pred zatknutím by ho mohla ochrániť imunita europoslanca © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hygienici našli ortuť v kozmetických produktoch, výrobky môžu byť aj na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Desaťtisíce ľudí evakuovali z okolia sopky Taal, vedci očakávajú veľkú erupciu

Puigdemont sa chce vrátiť do Španielska, pred zatknutím by ho mohla ochrániť imunita europoslanca - diskusné fórum čitateľov