Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. júna 2022

Putin by na Ukrajinu nezaútočil, ak by bol ženou, vyhlásil premiér JohnsonRuský prezident Vladimir Putin by nepodnikol inváziu na Ukrajinu, ak by bol ženou, vyhlásil britský premiér Boris Johnson. Predseda ...Zdieľať
collage maker 29 jun 2022 09.19 am 676x366 29.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin by nepodnikol inváziu na Ukrajinu, ak by bol ženou, vyhlásil britský premiér Boris Johnson. Predseda britskej vlády uviedol, že „šialená, chlapská“ invázia je „dokonalým príkladom toxickej maskulinity“ a vyzval na „väčší počet žien na mocenských pozíciách“.


Johnson sa takto vyjadril pred samitom Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), na ktorom budú spojenci diskutovať o reakcii na budúce hrozby. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Vojna na UkrajineOčakáva sa, že britský premiér na samite vyzve ostatných členov aliancie, aby zvýšili výdavky na obranu. Obranné výdavky Spojeného kráľovstva by v tomto roku podľa prognózy britskej vlády mali byť na úrovni 2,3 percenta hrubého domáceho produktu (HDP).

Viaceré iné krajiny, ktoré sú členskými štátmi Severoatlantickej aliancie, pritom nespĺňajú plán NATO, aby výdavky na obranu boli na úrovni dvoch percent HDP.Zdroj: Webnoviny.sk - Putin by na Ukrajinu nezaútočil, ak by bol ženou, vyhlásil premiér Johnson © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako si vybrať najlepšiu kosačku?
<< predchádzajúci článok
Poslanci budú voliť riaditeľa RTVS, kandidátov je osem a poradná komisia odporúča dve mená