Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Ako si vybrať najlepšiu kosačku?Svieži a zelený trávnik je to, o čom mnohí záhradkári snívajú. Na to, aby ste ho však dokázali vypestovať, a následne udržiavať potrebujete dobrú kosačku.Zdieľať
Ako si vybrať najlepšiu kosačku?

V skutočnosti je trávnik často najväčšou plochou záhrady, a preto je dôležité mať kvalitnú kosačku na trávu, ktorá vyhovuje jej veľkosti. Aj keď sa to nemusí na prvý pohľad zdať, je to najdôležitejší záhradný nástroj, ktorý sa vo vašej kôlni nachádza.

Kupujeme kosačku

Nákup kosačky na trávu môže byť náročný. Existuje toľko rôznych typov a veľkostí nehovoriac o tom, že vyznať sa vo všetkých pojmoch, ktoré tieto stroje sprevádzajú, nie je jednoduché. Často sú modely drahšie, ale pridané doplnky je ťažké identifikovať. Aké sú teda základné druhy záhradných kosačiek?

Elektrické kosačky na trávu

Väčšina kosačiek na trávu je napájaná z elektrickej siete. Je to najlepšia voľba pre malé a stredne veľké záhrady. Kosačky sú menšie, lacnejšie a ľahko sa skladujú. Pred kúpou skontrolujte, či vám kábel umožní pokosiť trávnik aj na samom konci záhrady. Mali by ste očakávať, že za elektrickú kosačku zaplatíte 100 až 200 eur. Niektoré základné elektrické kosačky na trávu sú lacnejšie, začínajú na približne 50 eurách.

Akumulátorové kosačky na trávu

Akumulátorové kosačky na trávu sú bezproblémovým riešením, ktoré si mnohí záhradkári chvália. Majú všetky výhody elektrickej kosačky, ale nemusíte si robiť starosti s káblom. Kvôli batérii však môžu byť drahšie ako modely so sieťovým elektrickým prúdom. Moderné lítium-iónové batérie sú ľahšie a vydržia oveľa dlhšie ako tradičné nikel-kadmiové verzie. To sa ale, samozrejme, odráža na ich cene. Za akumulátorovú kosačku zaplatíte v priemere medzi 300 až 500 eur.

Benzínové kosačky na trávu

Benzínové kosačky na trávu sú najlepšou voľbou pre veľké záhrady, kde by bol sieťový kábel nevhodný. Sú opäť o niečo drahšie, ale oveľa výkonnejšie a rýchlejšie. Tiež sa s nimi ľahšie manévruje okolo veľkých predmetov. Majte však na pamäti, že benzínové kosačky budú potrebovať servis podobne, ako motory áut, a budete musieť skontrolovať a doplniť olej. Mali by ste očakávať, že za benzínovú kosačku na trávu zaplatíte 150 až 500 eur v závislosti od vašich požiadaviek na výkon.

Kosačky na trávu s pojazdom

Vo všeobecnosti ide o malé valcové kosačky na trávu, ktoré stlačíte, a následne ich jednoducho tlačíte pred sebou. Sú najlepšie pre malé záhrady, pretože nepoužívajú elektrinu, neprodukujú hluk ani emisie. Kosačky na trávu s pojazdom však nie sú vhodné do väčších alebo svahovitých záhrad, či pre ľudí, ktorí nemajú dostatok sily. Tieto kosačky na trávu väčšinou stoja medzi 40 až 100 eur.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Samit v Madride bude podľa Stoltenberga historický a prelomový, lídrom krajín sa má prihovoriť aj Zelenskyj
<< predchádzajúci článok
Putin by na Ukrajinu nezaútočil, ak by bol ženou, vyhlásil premiér Johnson