Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. júna 2022

Poslanci budú voliť riaditeľa RTVS, kandidátov je osem a poradná komisia odporúča dve menáPoslanci budú v stredu predpoludním voliť generálneho riaditeľa RTVS. O post šéfa verejnoprávneho média sa uchádza osem kandidátov vrátane súčasného riaditeľaZdieľať
29.6.2022 (Webnoviny.sk) - Poslanci budú v stredu predpoludním voliť generálneho riaditeľa RTVS. O post šéfa verejnoprávneho média sa uchádza osem kandidátov vrátane súčasného riaditeľa Jaroslava Rezníka.


Poradná komisia pre voľbu generálneho riaditeľa RTVS pri parlamentnom výbore pre kultúru a médiá zaradila medzi odporúčaných kandidátov na post riaditeľa RTVS Tibora Búzu a Ľuboša Machaja. Za prijateľných označila Petra Badača a Ivana Goliana. Ako neodporúčaných kandidátov označila Petra Janků, súčasného šéfa RTVS Jaroslava Rezníka, Vladimíra Semana a Daniela Živicu.

Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš uviedol, že klub podporí Machaja. Ak nikto z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov, do opakovanej voľby postúpia dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov. Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Rezníka sa končí tento rok 1. augusta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci budú voliť riaditeľa RTVS, kandidátov je osem a poradná komisia odporúča dve mená © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putin by na Ukrajinu nezaútočil, ak by bol ženou, vyhlásil premiér Johnson
<< predchádzajúci článok
Turecko súhlasí so vstupom Švédska a Fínska do NATO, Stoltenberg hovorí o historickom rozhodnutí