Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2022

Putin vyhlásil, že Rusko sa preorientuje na obchod so spoľahlivými partnermi ako je Čína a ďalšie tri štátyRuský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že Rusko presmeruje obchod k „spoľahlivým medzinárodným partnerom“, ako sú Brazília, ...Zdieľať
china_russia_brics_66036 b4fd7f60a23546c39e15bde671281446 676x402 23.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že Rusko presmeruje obchod k „spoľahlivým medzinárodným partnerom“, ako sú Brazília, India, Čína a Juhoafrická republika, keďže Západ sa podľa neho pokúša o prerušenie ekonomických väzieb s Moskvou. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Aktívne sa zapájame do preorientovania našich obchodných tokov a zahraničných ekonomických kontaktov smerom k spoľahlivým medzinárodným partnerom, predovšetkým ku krajinám BRICS,“ povedal Putin vo svojom videopríhovore k účastníkom virtuálneho samitu BRICS.


Skratka „BRICS“ označuje neformálne zoskupenie piatich rozvojových ekonomík sveta - okrem ruskej aj brazílskej, indickej, čínskej a juhoafrickej.
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin vyhlásil, že Rusko sa preorientuje na obchod so spoľahlivými partnermi ako je Čína a ďalšie tri štáty © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči v Turecku už tretí deň bojujú s lesným požiarom pri obľúbenom letovisku Marmaris (video)
<< predchádzajúci článok
Bude Matovič prvý, koho stráž vyvedie zo sály? Podľa Pellegriniho by to bol najlepší darček, aký by mohli dostať