Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2022

Hasiči v Turecku už tretí deň bojujú s lesným požiarom pri obľúbenom letovisku Marmaris (video)Hasiči už tretí deň bojujú s ohňom, ktorý sa v dôsledku vetra rýchlo rozšíril pri obľúbenom tureckom letovisku Marmaris na pobreží Egejského mora. Evakuovali už viac ako 150 ľudí K ...Zdieľať
snimka obrazovky 2022 06 23 131202 676x361 23.6.2022 (Webnoviny.sk) - Hasiči už tretí deň bojujú s ohňom, ktorý sa v dôsledku vetra rýchlo rozšíril pri obľúbenom tureckom letovisku Marmaris na pobreží Egejského mora.

Evakuovali už viac ako 150 ľudí


K požiaru, ktorý vypukol v utorok v regióne Bordubet, vyslali viac ako 2 600 požiarnikov, 27 hasičských vrtuľníkov a 14 lietadiel, uviedol minister lesníctva Vahit Kirišci. Ako tiež v stredu v noci povedal, z preventívnych dôvodov z oblasti evakuovali viac ako 150 ľudí.

Oheň horí na dvoch miestach regióne Bordubet, povedal Kirišci. „Nie je mimo kontroly, ale zatiaľ nemôžeme povedať, že sme ho dostali pod kontrolu,“ skonštatoval.

Vzniknúť mohol aj kvôli podpaľačstvu


Prokurátori vyšetrujú, v dôsledku čoho oheň vznikol. Pracujú aj s možnosťou, že môže byť výsledkom podpaľačstva.

Extrémne sucho v niekoľkých stredomorských krajinách, vlna horúčav, ktorá minulý týždeň dosiahla až severné Nemecko, a vysoké ceny palív tento rok zväčšujú obavy v súvislosti so vznikom a hasením lesných požiarov naprieč Európou, pripomína agentúra AP.
Zdroj: Webnoviny.sk - Hasiči v Turecku už tretí deň bojujú s lesným požiarom pri obľúbenom letovisku Marmaris (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trnka chce pokračovať vo funkcii košického župana a ohlásil kandidatúru, podporujú ho dve strany (video)
<< predchádzajúci článok
Putin vyhlásil, že Rusko sa preorientuje na obchod so spoľahlivými partnermi ako je Čína a ďalšie tri štáty