Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. augusta 2022

Putinovi by mala byť zakázaná účasť na samite G20. Musíme mu poslať odkaz, že pri stole nemá miesto, tvrdí Rishi SunakKandidát na post lídra britskej Konzervatívnej strany Rishi Sunak vyhlásil, že ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi by pre vojnu na ...Zdieľať
vladimir putin 3 676x479 19.8.2022 (Webnoviny.sk) - Kandidát na post lídra britskej Konzervatívnej strany Rishi Sunak vyhlásil, že ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi by pre vojnu na Ukrajine nemali umožniť účasť na zasadaní organizácie G20, ktoré bude v novembri na indonézskom ostrove Bali. Sunak sa takto vyjadril v piatok po tom, ako Putin potvrdil, že sa na samite G20 zúčastní. Informuje o tom portál news.sky.com.


„Naši partneri v rámci G20 a spojenci majú kolektívnu zodpovednosť pri odmietnutí odporného správania sa Putina,“ povedal Sunakov hovorca. „Sedieť s ním pri jednom stole nie je dosť dobré, keď je zodpovedný za zabíjanie detí, zatiaľ čo spia vo svojich posteliach. Musíme poslať Putinovi silný odkaz, že nemá pri stole miesto, ak a kým neskočí svoju ilegálnu vojnu na Ukrajine,“ dodal.

Indonézia, ktorá tento rok predsedá organizácii G20, čelí tlaku zo strany západných krajín, aby pre ruskú vojnu na Ukrajine zrušila pozvanie Putina. Indonézia na samit G20 pozvala aj ukrajinského lídra Volodymyra Zelenského.Zdroj: Webnoviny.sk - Putinovi by mala byť zakázaná účasť na samite G20. Musíme mu poslať odkaz, že pri stole nemá miesto, tvrdí Rishi Sunak © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Španielsku Valenciu devastuje najväčší lesný požiar v krajine, do boja s ohňom úrady nasadili desiatky lietadiel (foto+video)
<< predchádzajúci článok
Union spustil telefonickú linku určenú Ukrajincom