Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. marca 2024

Rada Európy vyzvala na zákaz účasti ruských a bieloruských športovcov na letnej olympiáde v ParížiRada Európy v stredu vyzvala na zákaz účasti ruských a bieloruských športovcov na tohtoročných olympijských hrách v Paríži. Ako referuje web ...Zdieľať
france_olympics_paris_2024_77650 ea2f6f2bd7324187a7aaa5323320810a 676x450 21.3.2024 (SITA.sk) - Rada Európy v stredu vyzvala na zákaz účasti ruských a bieloruských športovcov na tohtoročných olympijských hrách v Paríži.


Ako referuje web insidethegames.biz, podľa predsedu parlamentného zhromaždenia Rady Európy Theodorosa Rousopoulosa by bolo "urážkou ukrajinských športovcov", ak by pod piatimi kruhmi museli čeliť konkurentom z týchto dvoch krajín.

"Akékoľvek víťazstvo týchto športovcov, dokonca aj pod neutrálnou vlajkou, by sa mohlo oslavovať a použiť ako nástroj propagandy na vytvorenie príbehu o prijatí a normalizácii, ktorý bagatelizuje závažnosť činov ruskej a bieloruskej vlády,“ povedal Roussopoulos a pokračoval: "Prečo? Pretože ich účasť by bola urážkou ukrajinských športovcov, z ktorých niektorí zomreli na následky vojny a väčšina z nich nemôže poriadne trénovať z dôvodu zničenej športovej infraštruktúry."

Tvrdí tiež, že ho mrzí rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru (MOV), ktorý nebol pevný vo svojich zásadách, podľahol tlaku a umožnil Rusom a Bielorusom štart pod neutrálnym štatútom.

"Základné princípy olympizmu sú v rozpore s vojnou. Takže sa pýtam: Mali by sa športovci z krajiny, ktorá napadla inú, zúčastniť na olympijských hrách a hrdo reprezentovať takúto krajinu? Je mi ľúto, že sa MOV rozhodol neposlúchnuť našu výzvu,“ skonštatoval grécky politik.


Zdroj: SITA.sk - Rada Európy vyzvala na zákaz účasti ruských a bieloruských športovcov na letnej olympiáde v Paríži © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štvrťfinále play off Tipos extraligy: Poprad nestačil na Nitru v druhom štvrťfinálovom zápase
<< predchádzajúci článok
F1: Definitíva o štarte Sainza v Austrálii padne po tréningoch