Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. mája 2023

Raketový útok na nemocnicu v ukrajinskom Dnipre si vyžiadal štyri životyPočet mŕtvych po piatkovom ruskom raketovom útoku na nemocnicu v ukrajinskom Dnipre stúpol na štyri. Oznámil to šéf vojenskej správy v Dnipropetrovskej oblasti Serhij ...Zdieľať
russia_ukraine_war_17753 676x380 28.5.2023 (SITA.sk) - Počet mŕtvych po piatkovom ruskom raketovom útoku na nemocnicu v ukrajinskom Dnipre stúpol na štyri. Oznámil to šéf vojenskej správy v Dnipropetrovskej oblasti Serhij Lysak.


Medzi mŕtvymi sú 56-ročný lekár, 64-ročný zamestnanec zariadenia a 57-ročný zamestnanec neďalekej veterinárnej kliniky, napísal Lysak na komunikačnej platforme Telegram. Podrobnosti o štvrtej obeti neuviedol, informuje spravodajský portál CNN.


Rusko zasiahlo nemocnicu v Dnipre v piatok ráno po intenzívnom nočnom ostreľovaní Ukrajiny. Zasiahlo aj zmienenú veterinárnu kliniku, kde zvieratá, ktoré tam podstupovali liečbu, museli vytiahnuť spod trosiek.

Je to najnovší z ruských útokov na ukrajinské zariadenia zdravotnej starostlivosti, ktoré vyvolali rozsiahlu kritiku a výzvy na vyvodenie zodpovednosti.
Zdroj: SITA.sk - Raketový útok na nemocnicu v ukrajinskom Dnipre si vyžiadal štyri životy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V cestovnom ruchu je voľných zhruba desaťtisíc miest, potrebná je podpora vzdelávania
<< predchádzajúci článok
SaS plánuje vysloviť vláde dôveru a Demokrati sú pripravený o tom diskutovať