Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. apríla 2024

Rakúsko zavádza intenzívnejšie kontroly v pohraničí, dôvodom je legalizácia marihuany v NemeckuRakúsko posilní policajné kontroly v pohraničí s Nemeckom po tom, ako v susednej krajine zlegalizovali držbu obmedzeného množstva marihuany ...Zdieľať
gettyimages 1329574042 676x451 2.4.2024 (SITA.sk) - Rakúsko posilní policajné kontroly v pohraničí s Nemeckom po tom, ako v susednej krajine zlegalizovali držbu obmedzeného množstva marihuany na rekreačné účely. Krok avizoval minister vnútra Gerhard Karner, podľa ktorého je cieľom intenzívnejších kontrol „stiahnuť návykové látky a vodičov pod vplyvom drog z obehu“.


Ide o ochranu všetkých účastníkov cestnej premávky,“ dodal Karner.

Ministerstvo vnútra vysvetlilo, že nasadia policajtov v civile a špecialistov z regionálnych dopravných oddelení vyškolených na rozpoznávanie symptómov vplyvu drog.

Nemecké pravidlá pre držbu marihuany vstúpili do platnosti v pondelok. Dospelí ľudia môžu mať na rekreačné účely do 25 gramov marihuany a jednotlivci môžu pestovať až tri rastliny konope pre osobnú potrebu. Druhá časť legislatívy, ktorá vstúpi do platnosti 1. júla, zase povoľuje obyvateľom Nemecka vo veku od 18 rokov vstúpiť do neziskových „kanabis klubov“, kde si budú môcť marihuanu kupovať.

Pravidlá týkajúce sa marihuany sú v Európskej únii rôzne, no na väčšine miest je nelegálna na rekreačné užívanie. Rakúsko neplánuje nasledovať príklad Nemecka a tvrdí, že chce zabrániť akémukoľvek cezhraničnému obchodu.


Zdroj: SITA.sk - Rakúsko zavádza intenzívnejšie kontroly v pohraničí, dôvodom je legalizácia marihuany v Nemecku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Staršia vodička v Starej Ľubovni zrazila na prechode 85-ročnú dôchodkyňu, následne jej auto ešte prešlo po nohe (foto)
<< predchádzajúci článok
Saková vyzýva ľudí k voľbám. Inak Slovensko vyzerá z okna bratislavskej kancelárie, ako z fabriky na východe