10. februára 2020

Real Madrid strelil štyri góly, Barcelona v Seville dvakrát prehrávala (video)

Tagy: La Liga

aktualizované 10. februára 10:51 Futbalisti Realu Madrid vyhrali v nedeľňajšom zápase 23. kola La Ligy na ihrisku ...

spain_soccer_la_liga_88873 a388798abe9f4b18bcbfcc640ba6a09d 676x451 10.2.2020 (Webnoviny.sk) -

• aktualizované 10. februára 10:51

Futbalisti Realu Madrid vyhrali v nedeľňajšom zápase 23. kola La Ligy na ihrisku Osasuny Pamplona 4:1. Víťazný zásah "bielehu baletu" zaznamenal kapitán Sergio Ramos. Skúsený stopér je jediným hráčom v súťaži s aspoň jedným streleným gólom v každom z kalendárnych rokov od roku 2004.

Darilo sa aj hráčom FC Barcelona, ale na trávniku Betisu Sevilla to nemali vôbec jednoduché. Favorizovaní Katalánci v zápase dvakrát prehrávali 0:1 aj 1:2, ale napokon sa dočkali troch bodov. V 72. min strelil víťazný gól FCB francúzsky obranca Clément Lenglet, keď si nabehol na center Lionela Messiho.

Lenglet bol aj jeden z dvoch hráčov, ktorí v druhom polčase videli červenú kartu a museli predčasne pod sprchy. Tým druhým bol jeho krajan v drese Betisu Nabil Fekir. Obhajca titulu FC Barcelona je v tabuľke druhý o tri body za Realom Madrid, Betisu Sevilla patrí 13. miesto.

La Liga 2019/2020 - 23. kolo

• nedeľa

Espanyol Barcelona - Mallorca 1:0 (0:0)
Gól: 58. De Tomás
Martin Valjent (Mallorca) odohral celé stretnutie

San Sebastián - Bilbao 2:1 (0:0)
Góly: 65. Portu, 83. Isak - 71. Iňaki Williams, ČK: 89. Muniain (Bilbao)

Osasuna - Real Madrid 1:4 (1:2)
Góly: 14. Unai García - 33. Isco, 38. Sergio Ramos, 84. Lucas Vázquez, 90.+ Jovič

Celta Vigo - FC Sevilla 2:1 (0:1)
Góly: 78. Iago Aspas, 90.+ Sisto - 23. En-Nesyri

Betis Sevilla - FC Barcelona 2:3 (2:2)
Góly: 6. Canales (z pok. kopu), 26. Fekir - 9. D. Jong, 45.+ Busquets, 72. Lenglet, ČK: 76. Fekir - 79. Lenglet

Zdroj: Webnoviny.sk - Real Madrid strelil štyri góly, Barcelona v Seville dvakrát prehrávala (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Škriniarov Inter otočil milánske derby s AC, súboj Slovákov pre Vavra a Lobotka striedal už v polčase (video)
Posledný Detroit zostrelil Chárov Boston, v NHL aj prehra „kráľov“ a Minnesoty (video)