Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. októbra 2019

RegioJet ráta s účasťou v súťaži na trať Bratislava - KomárnoNa archívnej snímke vagóny železničného dopravcu RegioJet.Zdieľať
Na archívnej snímke vagóny železničného dopravcu RegioJet. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 10. októbra (TASR) – Spoločnosť RegioJet sa pravdepodobne prihlási do súťaže na železničného dopravcu v úseku Bratislava – Dunajská Streda – Komárno, ktorú vo štvrtok vyhlásilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Spoločnosť prevádzkuje osobnú vlakovú dopravu na tomto úseku od roku 2012 a zmluva jej vyprší koncom budúceho roka.


"RegioJet sa čo najskôr oboznámi s podmienkami dnes vyhlásenej súťaže. Predpokladáme, že sa do súťaže na prevádzkovanie vlakov na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno prihlásime s ponukou, ktorá zaistí ďalšie pokračovanie rastu popularity cestovaní vlakmi na tejto trati," uviedol v reakcii na zverejnený tender hovorca RegioJetu Aleš Ondrůj.

RegioJetu sa podarilo počas prevádzky na tejto trati od roku 2012 päťnásobne zvýšiť počet cestujúcich. Komárno – Bratislava je v súčasnosti najvyťaženejšou jednokoľajnou traťou na Slovensku. "Vlaky tu chodia až v 20-minútovom intervale a najvyťaženejšími spojmi tu cestuje až 700 ľudí na jeden spoj," dodal Ondrůj.

V tomto roku RegioJet očakáva na trase Bratislava - Komárno viac ako štyri milióny prepravených cestujúcich. Spolu na tejto trati cestuje denne päť až sedem percent všetkých cestujúcich vo vlakoch na Slovensku. Od septembra tam RegioJet zaradil aj poschodové vozne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Protureckí povstalci obsadili dve dediny v severnej Sýrii
<< predchádzajúci článok
KONCESIONÁR D4R7 BY MAL BUDÚCI TÝŽDEŇ PREDLOŽIŤ VARIANTY SCENÁROV

RegioJet ráta s účasťou v súťaži na trať Bratislava - Komárno - diskusné fórum čitateľov