Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

13. júla 2020

Reklamu na Facebooku začala bojkotovať aj Labouristická strana, pridala sa tak k stovkám veľkých firiemBritská Labouristická strana sa pripojila ku kampani Stop Hate for Profit, ktorej organizátori vyzvali firmy, aby počas júla neinzerovali ...Zdieľať
facebook 3021068_1920 676x450 13.7.2020  - Britská Labouristická strana sa pripojila ku kampani Stop Hate for Profit, ktorej organizátori vyzvali firmy, aby počas júla neinzerovali na sociálnej sieti Facebook, pretože podľa nich spoločnosť nerobí dostatočné kroky na odstránenie nenávistných prejavov.

Facebook musí prevziať zodpovednosť"Všetci poslanci Labouristickej strany používajú Facebook na šírenie nášho posolstva, no v súčasnosti ho nevyužívame na inzerciu. Robíme tak v rámci solidarity s kampaňou Black Lives Matter a tiež v súlade s tým, čo tento mesiac robí veľa firiem. Chceme vyjadriť znepokojenie nad tým, že Facebook nezmazal nenávistný obsah z jeho platforiem a chceme, aby prevzal väčšiu zodpovednosť za klamstvá a propagandu, ktoré sa niekedy objavia na Facebooku," vyhlásila pre BBC tieňová ministerka Rachel Reeves.

"Facebook musí prevziať väčšiu zodpovednosť a toto je jedna z možností, ako môžu firmy, Labouristická strana a ďalší zatlačiť na Facebook s cieľom, aby robil správne veci a ráznejšie zasiahol proti zločinom z nenávisti a prejavom nenávisti," dodala.

Do bojkotu sa zapojili stovky firiem


Britské politické strany minuli vo voľbách v roku 2017 približne 40 miliónov libier, z toho približne tri milióny putovali priamo na reklamu na Facebooku. Konzervatívna strana minula dvakrát viac prostriedkov ako všetky ostatné strany dokopy.

Do bojkotu, ktorý sa začal 1. júla, sa už zapojili stovky firiem z celého sveta, medzi nimi aj veľké značky ako napríklad Ford, Adidas, HP, Coca Cola, Mars, Unilever, Starbucks, Aviva či Intercontinental Hotels Group. Množstvo firiem zrušilo reklamu aj na iných sociálnych sieťach.


Zdroj: Webnoviny.sk - Reklamu na Facebooku začala bojkotovať aj Labouristická strana, pridala sa tak k stovkám veľkých firiem © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel vnuk Elvisa Presleyho, údajne sa zastrelil
<< predchádzajúci článok
Zomrela herečka Kelly Preston, prehrala dvojročný boj s rakovinou

Reklamu na Facebooku začala bojkotovať aj Labouristická strana, pridala sa tak k stovkám veľkých firiem - diskusné fórum čitateľov