Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. mája 2021

Remišová: Ak Čaputová podpíše novelu zákona o hospodárskej mobilizácii, núdzový stav bude zrušenýAk parlament odobrí novelu zákona o hospodárskej mobilizácii a prezidentkaZdieľať
4o8a5235 676x451 12.5.2021  -
Ak parlament odobrí novelu zákona o hospodárskej mobilizácii a prezidentka Zuzana Čaputová ju podpíše, núdzový stav môže byť zrušený. Uviedla to vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí).

Vláda v stredu schválila návrh, aby sa parlament touto novelou zaoberal v skrátenom legislatívnom konaní. „Tento proces by mohol prebehnúť v nasledujúcich dňoch," povedala Remišová.

Koaličný poslanec Národnej rady SR (NR SR) Ondrej Dostál (klub SaS) v stredu uviedol, že o novele zákona o hospodárskej mobilizácii sa má rokovať ešte na aktuálnej schôdzi parlamentu a schválená by mohla byť tento týždeň.

Podstatou novely je, aby sa opatrenia hospodárskej mobilizácie, ktoré sú dnes naviazané na núdzový stav, mohli realizovať aj počas mimoriadnej situácie. Ide o opatrenia ako pracovná povinnosť, organizácia výroby a služieb, reprofilizácia lôžok v nemocniciach, používanie štátnych hmotných rezerv alebo núdzové zásobovanie.

Dostál zdôraznil, že mimoriadna situácia je vyhlásená podľa zákona o civilnej ochrane od marca minulého roka. Nepretržite trvá celý čas. „Núdzový stav sme tu mali, potom sme ho tu nejaký čas nemali, teraz ho tu máme a je predpoklad, že v priebehu pár dní sa núdzový stav skončí," skonštatoval.


Zdroj: Webnoviny.sk - Remišová: Ak Čaputová podpíše novelu zákona o hospodárskej mobilizácii, núdzový stav bude zrušený © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na Slovensku sa vypne celoštátny COVID automat, riadiť sa budeme regionálnymi pravidlami (12. 5. 2021)
 Vláda: Opatrenia núdzového stavu môžu byť aj v mimoriadnej situácii (12. 5. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo vyše 10-tisíc neaktívnych prípadov a PCR testy odhalili 404 nakazených (12. 5. 2021)
 Klus: Krajiny EÚ sa pripravujú na spustenie COVID pasov 15. júna (12. 5. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku stúpol počet hospitalizovaných a prvú dávku vakcíny dostalo ďalších vyše 18-tisíc ľudí (11. 5. 2021)
 Česko masívne uvoľnilo pandemické opatrenia, za obete koronavírusu zapália 30-tisíc sviečok (10. 5. 2021)
 Slovensko prechádza do ružovej fázy, hodiny pre seniorov sa rušia (10. 5. 2021)
 Od pondelka sa zvyšujú povolené počty divákov na podujatiach (7. 5. 2021)
 Koronavírus: Počet hospitalizovaných opäť výrazne klesol a prvú dávku vakcíny dostalo ďalších vyše 9-tisíc ľudí (7. 5. 2021)
 Slovensko od pondelka prechádza do ružovej fázy COVID automatu (7. 5. 2021)nasledujúci článok >>
V Európskej únii opäť mierne stúpol počet úmrtí, vrchol bol však počas koronavírusu v novembri
<< predchádzajúci článok
Union má novinku – Očný balík v hodnote 100 eur pre každého

Remišová: Ak Čaputová podpíše novelu zákona o hospodárskej mobilizácii, núdzový stav bude zrušený - diskusné fórum čitateľov