Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

22. júna 2020

Režiséra Serebrennikova obvinili zo sprenevery, je to zrejme trest za jeho protivládne postojeRuská prokuratúra v pondelok požiadala o šesťročné väzenie pre uznávaného filmového a divadelného režiséra Kirilla Serebrennikova, ktorého ...Zdieľať
russia_director_detained_84214 683b5ed664b14f4abf514d5895ab1e43 676x451 22.6.2020 (Webnoviny.sk) - Ruská prokuratúra v pondelok požiadala o šesťročné väzenie pre uznávaného filmového a divadelného režiséra Kirilla Serebrennikova, ktorého obvinili zo sprenevery. Kauzu pritom mnohí vnímajú ako politicky motivovanú.

Údajne spreneveril milióny rubľov


Päťdesiatročný umelec a niekoľko jeho spolupracovníkov čelili obvineniam zo sprenevery 133 miliónov rubľov (v prepočte približne 1,7 milióna eur) z vládnych fondov na divadelný projekt.

Prokuratúra v pondelok zmenila túto sumu na 129 miliónov rubľov (zhruba 1,6 milióna eur) a požiadala súd, aby peniaze vymáhal od obvinených.

Režisér označil obvinenia za absurdné


Serebrennikov obvinenia odmietol ako absurdné. Mnohí Rusi obvinenia voči umelcovi považujú za trest za jeho protivládne postoje.

Režisér strávil obdobie od augusta 2017 do apríla 2019 v domácej väzbe. Niektorí jeho kolegovia boli mesiace za mrežami.

Vysokí predstavitelia ruskej umeleckej komunity opakovane naliehajú na prezidenta Vladimira Putina a iných vysokopostavených zástupcov vlády, aby stiahli obvinenia voči režisérovi. Pripojili sa k nim aj osobnosti zo zahraničia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Režiséra Serebrennikova obvinili zo sprenevery, je to zrejme trest za jeho protivládne postoje © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Viber prináša novú funkciu, používatelia si môžu vytvárať vlastné GIF a nahradiť ich slovami
<< predchádzajúci článok
Nezávislá kultúra v Trnave dostane prvú pomoc, od samosprávneho kraja dostane desaťtisíce eur

Režiséra Serebrennikova obvinili zo sprenevery, je to zrejme trest za jeho protivládne postoje - diskusné fórum čitateľov