Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. októbra 2019

Rizikom chudoby a sociálnym vylúčením bolo ohrozených 16,3 % ľudíMiera rizika chudoby alebo sociálneho vylúčenia na Slovensku klesá. Vláde sa tak darí plniť plán, a to vymaniť z rizika chudoby najmenej 170.000 ľudí do roku 2020. Tvrdí to ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 9. októbra (TASR) - Miera rizika chudoby alebo sociálneho vylúčenia na Slovensku klesá. Vláde sa tak darí plniť plán, a to vymaniť z rizika chudoby najmenej 170.000 ľudí do roku 2020. Tvrdí to ministerstvo práce v informácii o vyhodnotení plnenia úloh vyplývajúcich z aktualizácie Národnej rámcovej stratégie podpory sociálneho začlenenia a boja proti chudobe, ktorú vzala v stredu na vedomie vláda.


Na základe zisťovania EU SILC 2018 bolo na Slovensku v riziku chudoby alebo sociálneho vylúčenia približne 872.301 ľudí, čo predstavovalo 16,3 % z celkového počtu obyvateľov. Za desať rokov sa podarilo vymaniť z rizika chudoby alebo sociálneho vylúčenia približne 239.000 ľudí, čím sa podľa rezortu práce napĺňa národný cieľ až na 140,4 %.

Vlani podľa ministerstva práce boli hlavné opatrenia na zníženie chudoby alebo sociálneho vylúčenia rozpracované v rámci Národného programu reforiem 2019 a podrobnejšie v Akčnom pláne Národného programu reforiem. "SR sa snaží o zníženie rizika chudoby a sociálneho vylúčenia posilnením a podporou opatrení sociálneho začlenenia," uviedlo ministerstvo. Cieľovou skupinou na úrovni Európskej únie sú ľudia žijúci v riziku chudoby, s nízkym príjmom, alebo aj žijúci v rodinách, v ktorých nikto nepracuje, alebo pracuje iba príležitostne.

Ministerstvo konštatuje, že bolo prijatých viacero opatrení, ktoré prispeli k zníženiu dlhodobo nezamestnaných na Slovensku. Vláda sa zamerala aj na zvyšovanie cieleného poskytovania verejných služieb zamestnanosti a zvyšovanie účinnosti aktívnych opatrení na trhu práce. Medzi priority patrí aj podpora zamestnanosti mladých ľudí, ako napríklad aj podpora rovnováhy medzi rodinným a pracovným životom. Pokračovalo sa aj v podpore marginalizovaných rómskych komunít.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA zabili pri májových náletoch v Afganistane najmenej 30 civilistov
<< predchádzajúci článok
V SR vzniká nová platforma mimovládnych organizácií a iniciatív

Rizikom chudoby a sociálnym vylúčením bolo ohrozených 16,3 % ľudí - diskusné fórum čitateľov